Reklama

Chcesz mieć wpływ na powstawanie nowej ekspozycji muzeum w pałacu Radolińskich?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały Muzeum Regionalnego

Chcesz mieć wpływ na powstawanie nowej ekspozycji muzeum w pałacu Radolińskich? - Zdjęcie główne

Wystawa stała w nowej siedzibie muzeum ma zostać otwarta pod koniec tego roku | foto Materiały Muzeum Regionalnego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Chcesz mieć wpływ na powstawanie nowej ekspozycji muzeum w pałacu Radolińskich? Dołącz do dyskusji. Dzisiaj rozpoczyna się cykl spotkań online.

Muzeum Regionalne w Jarocinie zaprasza na cykl spotkań poświęconych nowej wystawie stałej, która ma prezentować dzieje Ziemi Jarocińskiej w nowoczesny, atrakcyjny i angażujący widza sposób, zarówno w oparciu o zbiory, jak i multimedia. Nie tylko ma opowiadać o przeszłości, ale także stanowić w przyszłości istotną przestrzeń kulturalną i edukacyjną dla mieszkańców gminy Jarocin oraz atrakcję turystyczną i kulturalną dla turystów i przyjezdnych.

 

Otwarcie placówki w nowej siedzibie czyli w pałacu Radolińskich planowane jest na ten rok. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy pracownicy muzeum będą prezentować wybrane fragmenty powstającej ekspozycji. Celem cyklu jest przybliżenie założeń wystawy oraz dyskusja na temat proponowanych przez kuratorów tematów i rozwiązań ekspozycyjnych. Organizatorzy liczą w szczególności na udział osób zainteresowanych historią i kulturą regionalną, nauczycieli, pracowników instytucji kultury, animatorów kulturalnych, osób zrzeszonych w stowarzyszeniach miejskich, a także wszystkich tych, którzy chcą wziąć udział w dyskusji nad kształtem wystawy stałej Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

 

Spotkania odbywać się będą od stycznia do czerwca 2021, co dwa tygodnie. Ze względu na pandemię cykl rozpoczną spotkania online, które być może uda się zastąpić spotkaniami na żywo. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o kontakt pod adresem: [email protected]

 

Harmonogram najbliższych spotkań:

20 stycznia, godz. 17.00 - dr Marcin Szeląg - Nowa wystawa Muzeum Regionalnego w Jarocinie

Wystawa stała w pałacu Radolińskich zaprojektowana została przez pracownię New Amsterdam z Krakowa. Podstawą opracowania była koncepcja, która wygrała konkurs zorganizowany w 2016 roku. Celem spotkania jest przedstawienie założeń obecnie realizowanego projektu wystawy stałej w pałacu Radolińskich pod kątem późniejszych zmian aranżacji jakie zostały wprowadzone do koncepcji z roku 2016 roku. W trakcie spotkania omówiony będzie także stan zaawansowania prac remontowych w pałacu Radolińskich, przystosowujących budynek do potrzeb muzeum.

3 lutego, godz. 17.00 - Renata Królak - Dziedzictwo kultury ludowej jako wprowadzenie do wystawy stałej w pałacu Radolińskich

Uczestnicy spotkania poznają założenia oraz szczegółowy układ części ekspozycji poświęconej lokalnej kulturze ludowej. Opowiemy, które przejawy kultury ludowej chcielibyśmy pokazać zwiedzającym, jakimi eksponatami dysponujemy i jakich cały czas usilnie poszukujemy. Podzielimy się uwagami i wątpliwościami oraz pokażemy, które zagadnienia sprawiają nam szczególną trudność podczas pracy nad tą częścią wystawy.

17 lutego, godz. 17.00 - Sebastian Pluta - Rozwój przestrzenny Jarocina

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane zagadnienia związane ze zamianami granic miasta na przestrzeni dziejów w związku z częścią ekspozycji zatytułowaną „Od średniowiecznego civitas po miasto XXI wieku”.

3 marca, godz. 17.00 - Ilona C. Kaczmarek - Radolińscy i ich jarocińskie siedziby

Na spotkaniu omówiona zostanie część ekspozycji, gdzie zaprezentowane będą dzieje rodziny Radolińskich. W tej części wystawy pokazane będą także wątki poświęcone jarocińskiemu pałacowi oraz wcześniejszym, niezrealizowanym projektom rodzinnej rezydencji Radolińskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy