Reklama

Zmiany w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego. Zobacz, kto odchodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

Zmiany w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego. Zobacz, kto odchodzi - Zdjęcie główne

Zmiany w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego. Zobacz, kto odchodzi | foto Lidia Sokowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czas wakacji to czas zmian w parafiach. Nastąpią one również w klasztorze franciszkanów i w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

Reklama

Zmiany zostały ustalone przez nowego prowincjała ojca Leonarda Bieleckiego i nowo wybrany zarząd (definitorium) podczas kilkudniowego posiedzenia w ostatnich dniach czerwca. Informacja dla wszystkich zakonników została przesłana pod koniec tygodnia. Przeprowadzki mają nastąpić jednak dopiero pomiędzy 20 a 30 sierpnia. 

Zmiany w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego. Kto zostaje?

Wiadomo już, że w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie proboszczem będzie nadal ojciec Sofroniusz Rempuszewski, który przez trzy lata pełnił również funkcję gwardiana, a od niedawna również ekonoma domu. Nowym przełożonym jarocińskiej wspólnoty franciszkanów ma zostać ojciec Łukasz Tadeusz Rosiak. Urodzony w Śremie, ale pochodzący z Katowic zakonnik ostatnio był spowiednikiem alumnów w Wyższym Seminarium Duchownym we Wronkach, w którym kształcili się przyszli kapłani Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. W 2023 roku duchowny będzie obchodził 40. rocznicę święceń kapłańskich.

W Jarocinie pozostanie nadal ojciec Faustyn Sławiński, który zajmuje się infirmerią, a jednocześnie studiuje pielęgniarstwo, ojciec Atanazy Augustyn i ojciec Manswet Rzepka jako stacjonariusze oraz brat Sebastian Baryluk.  

 

Zmiany w jarocińskim klasztorze i parafii św. Antoniego Padewskiego. Kto odchodzi?

Z Jarocina odchodzi ojciec Bartłomiej Skibiński, który pełnił posługę w Jarocinie aż sześć lat. Przeprowadzi się się klasztoru w Wejherowie. Z kolei ojciec Fabian Witkowski decyzją władz zakonnych po trzech latach podejmie działalność duszpasterską w Toruniu. Został mianowany prowincjalnym animatorem powołań oraz odpowiedzialnym za działalność w mediach społecznościowych w Centrum Rekolekcyjno-Medialnym. Obaj zakonnicy trafili do naszego miasta zaraz po święceniach kapłańskim. Trzecim zmieniajacym placówkę franciszkaninem jest ojciec Lesław Szymborski. Wieloletni gwardian, który był również odpowiedzialny za budowę infirmerii, wraca do swojej rodzinnej miejscowości - do Pakości, aby tam pełnić posługę duszpasterską w kościele na Kalwarii.

Do Jarocina wraca ponownie ojciec Kalikst Salak, który przez wiele lat był misjonarzem w Kazachstanie. Posługę z nowym rokiem szkolnym rozpoczną: ojciec Benedykt Stolarski - dotychczasowy wikariusz parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele w Wejherowie będzie nie tylko wikariuszem i katechetą, ale również klasztornym ekonomem, ojciec Ksawery Bolek, pełniący obecnie posługę w Szamotułach oraz brat Baltazar Walkiewicz, który przygotowuje się do przyjęcia święceń kapłańskich, do pomocy w infirmerii.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy