Reklama

Proboszcz został gwardianem. Zmiana w klasztorze franciszkanów po 10 latach

Opublikowano:
Autor:

Proboszcz został gwardianem. Zmiana w klasztorze franciszkanów po 10 latach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Czas wakacji to najczęściej również okres, w którym wprowadzane są zmiany personalne wśród duchownych. Z początkiem lipca nastąpią one również w parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie oraz w klasztorze.

 

 

Z dotychczasowej wspólnoty franciszkańskiego klasztoru w Jarocinie pozostaną: ojciec Lesław Zenon Szymborski jako ekonom, wikariusz domu, a także misjonarz, ojciec Sylwin Zbigniew Wojdanowicz jako misjonarz i stacjonariusz, ojciec Atanazy Bronisław Augustyn w charakterze stacjonariusza, brat Sebastian Ryszard Baryluk jako furtian, kucharz i dekorator oraz ojciec Bartłomiej Przemysław Skibiński - tak jak do tej pory wikariusz franciszkańskiej parafii.

 

Nowym gwardianem - przełożonym wspólnoty zakonnej - został mianowany ojciec Sofroniusz Marcin Rempuszewski, który jednocześnie jest również proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. W zeszłym roku, po sześciu latach przerwy, wrócił do naszego miasta jako duszpasterz. W latach 2010-2012 był wikariuszem, opiekunem ministrantów, a także katechetą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Później studiował w Rzymie. Po powrocie do Polski pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz w Pakości. Jarocin jest jego pierwszą samodzielną placówką duszpasterską. Przez ostatnie 10 lat gwardianem w Jarocinie był ojciec Lesław Szymborski. W przypadku przełożonych są oni wybierani na trzyletnie kadencje. Mogą sprawować tę funkcję maksymalnie dwa razy pod rząd, a w wyjątkowych sytuacjach również i trzeci raz.  

 

Z początkiem nowego roku szkolnego obowiązki katechety obejmie neoprezbiter ojciec Fabian Artur Witkowski.

 

Ojciec Kordian Michał Szwarc przenosi się do Miłakowa, gdzie będzie pełnił funkcję wikariusza domu, prowincjalnego animatora ds. sprawiedliwości, pokoju i integralności stworzenia oraz przewodnika Pielgrzymki Różnych Dróg. Z Jarocina odejdą również ojciec Tytus Aleksander Kamiński, który zostanie magistrem braci nowicjuszy w Osiecznej oraz ojciec Kalikst Piotr Salak, który początkowo miał się przeprowadzić do klasztoru w Miłakowie jako stacjonariusz, ale ostatecznie został mianowany przez prowincjała proboszczem przyklasztornej parafii w Kadynach.

Do jarocińskiej wspólnoty przynależą nadal: ojciec Urban Tadeusz Pudełko, który jest polskojęzycznym spowiednikiem w Medjugorie oraz ojciec Idzi Tomasz Mrozek pełniący posługę na Ukrainie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE