Reklama

Po sześciu latach powraca jako proboszcz. Zmiany u franciszkanów

Opublikowano:
Autor:

Po sześciu latach powraca jako proboszcz. Zmiany u franciszkanów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ojciec Sofroniusz Rempuszewski będzie proboszczem parafii św. Antoniego Padewskiego. Zastąpi ojca Dacjusza Pyszkę, który pełnił tę funkcję przez ostatni rok. Nowy duszpasterz jest już dobrze znany parafianom, ponieważ  powróci do naszego miasta po sześciu latach przerwy.

 

 

Zakonnik wyświęcony w 2010 roku przez dwa lata był wikariuszem, opiekunem ministrantów, a także katechetą w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. W 2012 roku decyzją władz zakonnych otrzymał skierowanie na studia w zakresie duchowości franciszkańskiej do Rzymu. Po powrocie do Polski pełnił posługę duszpasterską jako wikariusz w Pakości. Nowy proboszcz pochodzi z miejscowości Strzygi i w tym roku skończy 37 lat. Jest o dwa lata młodszy od swojego poprzednika.

Ojciec Dacjusz Pyszka sam złożył rezygnację z pełnienia funkcji proboszcza i poprosił o przeniesienie do innego domu zakonnego. Zarząd prowinicji przychylił się do tej prośby. Zakonnik będzie od lipca wikariuszem parafii św. Bonawentury w Pakości.  

Z Jarocina odejdzie też ojciec Ubran Pudełko, który ma pełnić posługę spowiednika polskojęzycznych pielgrzymów w Medjugorie. Do parafii św. Antoniego przybędzie dwóch zakonników - ojciec Atanazy Augustyn oraz neoprezbiter - ojciec Antoni Majewski.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE