Reklama

Biskupi ogłosili zmiany personalne w parafiach. Zobacz, kogo dotyczą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: uniwersalne

Biskupi ogłosili zmiany personalne w parafiach. Zobacz, kogo dotyczą - Zdjęcie główne

Biskupi ogłosili zmiany personalne w parafiach. Zobacz, kogo dotyczą | foto uniwersalne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wakacje to tradycyjnie czas zmian personalnych w parafiach. Zobacz, gdzie w tym roku zmienią się proboszczowie i wikariusze w archidiecezji poznańskiej i diecezji kaliskiej.

Reklama

Dwóch z trzech wyświęconych w tym roku księży trafi na swoje pierwsze placówki do powiatu jarocińskiego, a trzeci do sąsiedniego - pleszewskiego. Ksiądz Jędrzej Grobelny, który pochodzi z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie został skierowany do Wilkowyi. Pozostali dwaj kapłani wywodzą się z Ostrowa Wielkopolskiego, z parafii św. Pawła i Miłosierdzia Bożego. Ksiądz biskup Damian Bryl zdecydował, że dla księdza Rafała Maciaka pierwszą placówką, na której będzie pełnił posługę, zostaną Witaszyce. Trzeci - ksiądz Patryk Ławrynowicz rozpocznie swoje duszpasterskie doświadczenie w parafii św. Tekli w Dobrzycy. Uroczyste wręczenie dekretów odbyło się 24 maja w kurii biskupiej w Kaliszu. 

W których parafiach nastąpią zmiany?

Diecezja kaliska opublikowała informacje o planowanych zmianach personalnych. W tym roku wśród nominacji proboszczów pojawiło się nazwisko pochodzącego z Jarocina księdza Marka Muzyki. Dotychczasowy wikariusz w parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu został mianowany administratorem parafii św. Bartłomieja w Kucharach. Wśród wikariuszy w tym roku też nie będzie żadnej wielkiej rewolucji. Zmiany dotyczą parafii św. Marcina w Jarocinie, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Witaszycach oraz św. Wojciecha w Wilkowyi. Większość dekretów wejdzie w życie od 25 sierpnia.

Zamiana nastąpi pomiędzy parafią św. Marcina w Jarocinie a św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wlkp. Z naszego miasta odchodzi ksiądz Paweł Ponitka, a na jego miejsce przyjdzie ksiądz Paweł Gomółka. Ponieważ do Witaszyc i Wilkowyi zostali skierowani neoprezbiterzy, dlatego dotychczasowi wikariusze otrzymali decyzję o skierowaniu ich na inne parafie. Ksiądz Jakub Rachwalski, dotychczasowy wikariusz witaszyckiej parafii - po czterech latach pracy - z dniem 1 sierpnia skierowany został do pracy duszpasterskiej w diecezji Bridgeport (USA). Z kolei ksiądz Robert Szymura z Wilkowyi przeniesie się do parafii Wniebowzięcia NMP w Kaliszu.  

W archidiecezji poznańskiej arcybiskup Stanisław Gądecki również podał do wiadomości decyzje dotyczące proboszczów. Na terenie parafii, które znajdują się na Ziemi Jarocińskiej, nie będzie w tym roku żadnych zmian proboszczów.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy