Reklama

Harcerze wraz ze swoim kapelanem poszli na pielgrzymkę do Borku Wielkopolskiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pomimo upałów grupa ponad 50 harcerzy wyruszyła dzisiaj do Borku Wielkopolskiego. Jarocińska grupa stanowi część XX Pielgrzymki Służb Mundurowych do Matki Bożej Pocieszenia na Zdzieżu.

Reklama

Już po raz piąty harcerze z hufca Związku Harcerstwa Polskiego oraz członkowie Rady Przyjaciół Harcerstwa wyruszyli z Jarocina na pieszą pielgrzymkę do Borku Wielkopolskiego. Dołączyli do nich również druhowie z OSP Mieszków oraz OSP Cielcza. Podobnie, jak w zeszłym roku, rozpoczęli pątniczy szlak wspólną modlitwą w kościele św. Antoniego Padewskiego. Błogosławieństwa na drogę udzielił im ojciec Sofroniusz Rempuszewski, proboszcz franciszkańskiej parafii. W grupie 25 osób, które rozpoczęły wędrówkę na odpust Pocieszenia Najświętszej Marii Panny obecny jest również kapelan jarocińskich druhów - ojciec Fabian Artur Witkowski.  O godz. 13.00 przewidziano dłuższy postój w Cerekwicy. Tam na sali wiejskiej zostanie przygotowany obiad dla pielgrzymów. W dalszą trasę grupa wyruszy już znacznie powiększona, bowiem do jarociniaków dołączy jeszcze kolejne 25 osób. Najmłodszy uczestnik ma 3 lata i pokonywał trasę wraz z mamą. Była to dla niego już trzecia pielgrzymka do Borku. 

Harcerze wyruszyli w blisko 30-stopniowym upale, ale organizatorzy pielgrzymki zadbali o to, aby była jak najbardziej bezpieczna. Przygotowano zapas wody, a uczestnicy zostali zaopatrzeni w odblaskowe kamizelki. Zadbano również o pomoc medyczną. Każdy z pielgrzymów musiał wziąć ze sobą nakrycie głowy.  

Uroczystości odpustowe w Borku Wlkp. Od środy do niedzieli

Dzisiejsza msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego - podczas uroczystości odpustowych w Sanktuarium Maryjnym Borku Wlkp. - rozpocznie się o godz. 19.00. Wezmą w niej udział nie tylko harcerze, ale również strażacy, policjanci, myśliwi i bracia kurkowi z Wielkopolski. Pielgrzymka służb mundurowych odbędzie się po raz dwudziesty. Jarocińska grupa bierze w niej udział już po raz piąty.   

Uroczystości odpustowe w sanktuarium w Borku Wielkopolskim rozpoczęły się już w środę 29 czerwca, a zakończą w niedzielę 3 lipca. Suma odpustowa zostanie odprawiona jutro (sobota 2 lipca) o godz. 12.00. Uroczystej mszy św. przewodniczyć będzie biskup Jan Glapiak, biskup pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Tradycja pielgrzymowania do Maryjnego sanktuarium na Zdzieżu trwa już około 500 lat. Proboszczem parafii w Borku Wlkp. jest obecnie ksiądz Tadeusz Lorek, który przez wiele lat był duszpasterzem w Nowym Mieście.  

Wakacje - czas pielgrzymowania. W lipcu z Poznania, w sierpniu z Kalisza 

W przyszłym tygodniu na Ziemię Jarocińską dotrą uczestnicy 88. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa wyruszy z Poznania po mszy św. w katedrze w środę 6 lipca. Dzień później, w czwartkowy wieczór skorzystają z gościnności kilku parafii z naszego terenu. W kancelarii parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie przyjmowane są zgłoszenia osób, które chcą w dniach 11-13 sierpnia wziąć udział w pielgrzymce rowerowej do Częstochowy. Pątnicy na dwóch kółkach będą stanowić jedną z grup promienistych w ramach 385. Kaliskiej i 31. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem: „Wszystko zaczyna się w rodzinie”.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy