Reklama

Zamieścić w widocznym miejscu numer budynku - inaczej zapłacisz karę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Zamieścić w widocznym miejscu numer budynku - inaczej zapłacisz karę - Zdjęcie główne

Zamieścić w widocznym miejscu numer budynku - inaczej zapłacisz karę | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zamieścić w widocznym miejscu numer budynku - inaczej zapłacisz karę.

Reklama

Nie wszyscy właściciele posesji pamiętają o tym ważnym obowiązku - chodzi o to, by na budynku, w widocznym miejscu umieścić numer. Gdzie należy załatwić sprawę numeracji i dlaczego to jest takie ważne?

Co o numeracji budynków mówią przepisy?

Zgodnie z przepisami właściciele nieruchomości zabudowanych lub podmioty ujęte w ewidencji gruntów i budynków, które takimi nieruchomościami władają, mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu - na ścianie frontowej budynku, tabliczki z numerem porządkowym.

Mają na to 30 dni od otrzymania zawiadomienia o ustaleniu  numeru.

Na tabliczce, oprócz numeru porządkowego, zamieszcza się również nazwę ulicy lub placu. W miejscowościach bez ulic lub placów albo tych, które posiadają ulice lub place bez nazw - nazwę miejscowości.

Rola burmistrza w nadaniu numeru

Numery porządkowe dla budynków, z urzędu lub na wniosek ustala burmistrz. Z wnioskiem może wystąpić każda uprawniona osoba.

Jak informuje Urząd Miejski w Jarocinie, wniosek powinien być rozpatrzony w formie zawiadomienia nie później niż w ciągu miesiąca. W przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania.

Właścicieli nieruchomości lub inne podmioty uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków, które tymi nieruchomościami władają o nadaniu numeru porządkowego dla budynku zawiadamia burmistrz.

Brak numeru może oznaczać wizytę policji i karę grzywny

Brak numeru na budynku ma swoje konsekwencje. Kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełni obowiązku umieszczenia go w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Oznaczenia sprawdzane są przez policję.

Należy pamiętać, że zadbanie o umieszczenie tabliczki z numerem posesji jest ważne nie tylko z uwagi na obowiązujące przepisy i groźbę kary. Brak oznakowania może sprawić, że wezwane służby medyczne będą miały utrudnioną możliwość dotarcia z pomocą.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy