Reklama

Policja codziennie sprawdza objętych kwarantanną. 5 tys. grzywny za jej złamanie [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Policja codziennie sprawdza objętych kwarantanną. 5 tys. grzywny za jej złamanie [SONDA]        - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

 

W kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego i wprowadzono szereg ograniczeń,  które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. W naszym powiecie jarocińskim na szczęście nie ma osób zakażonych. 80 jest objętych kwarantanną, a 78 nadzorem epidemiologicznym .

 

Policjanci sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przebywają w domach. W kraju policja już ujawniła przypadki osób, które pomimo zakazu opuściły swoje domy. Tak nieodpowiedzialnie zachowała się 59-letnia mieszkanka Pleszewa, która po powrocie z zagranicy, zamiast odbywać obowiązkową dwutygodniową kwarantannę, wybrała się na zakupy.

 

Jak sytuacja wygląda w powiecie jarocińskim?

 

Na naszym terenie do tej pory nikt nie złamał zasad kwarantanny.

 

- Mieszkańcy naszego powiatu stosują się do zaleceń wynikających z kwarantanny - mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

Za złamanie kwarantanny grozi kara w wysokości 5.000 zł. Funkcjonariusze sprawdzają, czy lokale gastronomiczne są pozamykane, a jeśli prowadzą sprzedaż posiłków, to czy jest ona prowadzona tylko i wyłącznie na wynos.

 

- Tu także nie zauważyliśmy nieprawidłowości – zaznacza policjantka.

 

- Bardzo prosimy o stosowanie się do zaleceń SANEPID-u i pozostanie w domach a wyjścia ograniczyć do minimum. Niezbędne zakupy najlepiej, żeby robił jeden członek rodziny - podkreśla policjantka.

 

 

[AKTUALIZACJA 19:15]

W Polsce wprowadzono stan epidemii. Kary za złamanie kwarantanny wzrastają z 5 tys. zł do 30 tys. zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE