Reklama

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę [GALERIA]

Opublikowano: czw, 22 kwi 2021 15:37
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę. Chodzi o Siedlemińską w Jarocinie. To droga powiatowa, ale gmina pobudowała tam osiedle mieszkań czynszowych. To starczyło, żeby powstał spór, kto ma się zabrać za modernizację ulicy.

Reklama

Ulica Siedlemińska jest w kiepskim stanie technicznym, nie ma przy niej chodnika ani przystanku autobusowego, a wąskie pobocze naraża dzieci dojeżdżające do szkół na niebezpieczeństwo. Na fatalny stan drogi narzekają też mieszkańcy nowych osiedli, które tam powstały w ostatnim czasie.

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Jarocinie, na której uchwalany był budżet gminy na 2021 rok, troje radnych z opozycyjnego Klubu Dialog i Zaufanie złożyło propozycję, aby gmina Jarocin wspólnie z powiatem przebudowała ulicę Siedlemińską.

Inwestycja - ich zdaniem - miałaby zostać sfinansowana z pieniędzy, które przewidziane były na budowę drogi z Cielczy do Wilkowyi oraz na modernizację ratusza. Propozycja została jednak większością głosów koalicji rządzącej ZJ odrzucona. 

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę

Teraz z kolei burmistrz Adam Pawlicki zaapelował w mediach społecznościowych do władz powiatu o przebudowę ulicy Siedlemińskiej. Z informacji opublikowanej na stronie internetowej gminy Jarocin wynika, że do apelu mogą dołączyć także mieszkańcy, podpisując petycję, która jest dostępna na stronie: petycje-jarocin.pl

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę

Do działań włodarza gminy Jarocin odniosła się - także w mediach elektronicznych - starosta Lidia Czechak. Z jej wyjaśnień wynika, że powiat wielokrotnie zwracał się do władz gminy Jarocin, żeby przejęły ulicę Siedlemińską, która „ze względu na powstanie osiedli mieszkań czynszowych stała się typową miejską drogą”.

„Każda z propozycji przekazania gminie ulicy Siedlemińskiej spotykała się w ostatnich latach z odmową burmistrza Jarocina. (…) Apelujemy, panie burmistrzu, skoro pan nie chce pomóc przez przejęcie tej drogi, niech chociaż pan nam nie przeszkadza” - napisała między innymi starosta.  

Pełną treść oświadczenia starosty Lidii Czechak przeczytasz w GALERII. 

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę

Z kolei jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak, która zajmuje się powiatowymi inwestycjami, w rozmowie z nami w lutym tego roku zapowiadała podjęcie działań w celu poprawy sytuacji na ulicy Siedlemińskiej.

- Skanalizujemy kawałek rowu i tam zostanie wyznaczone miejsce na przystanek autobusowy. Mamy zapewnienie prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych, że jak tylko zostanie przygotowanie miejsce, ustawią tam wiatę przystankową i te warunki dla oczekujących na autobus będą znacznie lepsze - zapewniała.

Władza się „boksuje”, a ulica czeka na przebudowę

Teraz zastępca starosty informuje o dalszych krokach, które zostały podjęte, aby sytuacja na Siedlemińskiej się poprawiła.

- W marcu zleciliśmy opracowanie budowy chodnika między osiedlem mieszkań czynszowych a ulicą Sadową. Na tym odcinku poza chodnikiem z odwodnieniem powstaną też dwa wyniesione przejścia dla pieszych oraz miejsce na przystanek autobusowy z wiatą. Dokumentacja jest gotowa - informuje Katarzyna Szymkowiak.

Starostwo wystąpiło o dodatkowe środki na to zadanie. Budowa chodników przy ulicy Siedlemińskiej jest zaplanowana jeszcze w tym roku.

- Nie będzie to oczywiście rozwiązanie kompleksowe i docelowe, jednak z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych użytkowników drogi - zapewnia wicestarosta.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy