Reklama

Zbiera się komisja, będzie przyznawała mieszkania czynszowe

Opublikowano:
Autor:

Zbiera się komisja, będzie przyznawała mieszkania czynszowe 	 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocińskie Towarzystwa Budownictwa Społecznego rozpoczyna weryfikacje wniosków o przyznanie mieszkania czynszowego i przystępuje do przydzielania lokali.

 

 

Termin oddania do użytku drugiego osiedla „czynszówek” przy ulicy Siedlemińskiej został wyznaczony na 10 maja. Jednak w obliczu stanu epidemii, która panuje w naszym kraju, będzie on trudny do dotrzymania ze względu na kłopoty z przeprowadzeniem odbiorów [więcej na ten temat czytaj TUTAJ].

 

 

W tej sytuacji Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego początkowo wydał oświadczenie, w którym poinformował, że decyzja o przyznaniu mieszkań zostaje odroczona do odwołania.

 

Prezes zapewnił, że „posiedzenia komisji kwalifikującej odbędą się niezwłocznie po przywrócenia normalnego trybu pracy”.

 

 

Teraz jednak zmienił zdanie. Mimo że restrykcje związane z epidemią nie zostały jeszcze całkowicie odwołane, to komisja, która zajmie się przyznawaniem mieszkań przy ulicy Siedlemińskiej, rozpocznie pracę już w poniedziałek - 4 maja.

 

 

- Komisja weźmie pod uwagę 300 wniosków, które spełniają kryteria. Spośród nich wybierze 108 osób, którym przyznane zostaną mieszkania - wyjaśnia Jerzy Wolski.

 

 

 

Następnie JTBS wyśle zawiadomienia do potencjalnych najemców z prośbą o przedstawienie aktualnego zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach.

 

 

- My musimy wiedzieć, czy te osoby są w stanie płacić czynsz. Jest to szczególnie ważne w obecnym czasie, kiedy sytuacja jest niestabilna - podkreśla prezes gminnej spółki. - Jeśli ktoś nie spełni kryteriów, to będziemy brali pod uwagę kolejne osoby - dodaje.

 

 

W ramach programu budowy osiedli mieszkań czynszowych gmina Jarocin wybudowała w sumie 366 nowych mieszkań czynszowych. W Siedleminie - 96 [wręczenie kluczy pierwszym lokatorom odbyło się dokładnie dwa lata temu - szczegóły znajdziesz TUTAJ], przy ul. Siedlemińskiej w Jarocinie - 120 w I etapie i 108 w II etapie oraz przy ul. Leszczyce w Jarocinie - 42.

 

 

Najemcy nowych lokali otrzymali 2- i 3-pokojowe mieszkania wykończone „pod klucz”.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE