Reklama

Jarocin. Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Internauta

Jarocin. Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus?   - Zdjęcie główne

Jarocin. Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus? | foto Internauta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rodzice dzieci, które czekając na autobus do szkoły muszą stać na krawędzi nieoświetlonej jezdni, zwrócili się do naszej redakcji z prośbą o pomoc. Sytuacja ma miejsce przy ulicy Siedlemińskiej w Jarocinie.

Reklama

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - skandaliczna sytuacja zdaniem rodziców

 

Ulica Siedlemińska stała się w ostatnim czasie o wiele bardziej zaludniona niż jeszcze klika lat temu. Powstały przy niej dwa osiedla mieszkań czynszowych z łączną liczbą 228 mieszkań.

 

 

Przybyło mieszkańców, głównie młodych rodzin z dziećmi w wieku szkolnym. I właśnie w sprawie tych dzieci napisali do nas ich rodzice.  

 

 

„Czy możecie też zająć się sprawą ulicy Siedlemińśkiej? Dzieci czekając rano na autobus, którym odjeżdżają do szkoły muszą stać na wąskim poboczu a za plecami maja rów, do którego łatwo wpaść. Zero jakiegoś przystanku, by mogły schronić się przed deszczem. Prosimy o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie” - czytamy w wiadomości od mieszkańców ulicy.  

 

 

 

Ludzie skarżą się również na brak chodnika i oświetlenia.

 

 

„Niema żadnego chodnika idąc z wózkiem i dzieckiem trzeba bardzo uważać żeby ktoś nas nie przejechał to jest po prostu masakra burmistrz tak się szczycił mieszkania dla rodzin z dziećmi a tam nawet oświetlenia drogi nie ma. My, mieszkańcy czujemy się jak byśmy mieszkali na odludziu” - skarżą się.  

 

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - co na to właściciel drogi?

 

Okazuje się, że właścicielem drogi wcale nie jest burmistrz Jarocina, a tym samym gmina. Jest nim powiat.

 

 

- Rozwiązanie tej sprawy jest już właściwie postanowione - informuje wicestarosta Katarzyna Szymkowiak. - Czekamy tylko na ustąpienie zimy i ustabilizowanie warunków pogodowych. Firma, która będzie zajmowała się przepustami skanalizuje kawałek rowu przy tej ulicy i tam zostanie wyznaczone miejsce na przystanek autobusowy - tłumaczy.

 

 

I dodaje:

 

 

- Mamy zapewnienie prezesa Jarocińskich Linii Autobusowych, że jak tylko zostanie przygotowanie miejsce, ustawią tam wiatę przystankową i te warunki dla oczekujących na autobus będą znacznie lepsze - stwierdza zastępca starosty odpowiedzialna za sprawy inwestycji w powiecie.  

 

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - prezes JLA zapowiada, że postawi wiatę

 

Prezes Jarocińskich Linii Autobusowych potwierdza, że wstępne rozmowy na temat postawienia dodatkowej wiaty przystankowej przy ulicy Siedlemińskiej były prowadzone.

 

 

- Jeśli miejsce zostanie przygotowane i zatwierdzi je policja, bo taka opinia też jest potrzebna, jesteśmy skłonni pozytywnie przychylić się do prośby powiatu i ustawić tam wiatę - zapewnia Maciej Zegar, szef JLA.  

 

Dlaczego dzieci muszą stać na wąskim poboczu czekając na autobus - propozycja przebudowy drogi została odrzucona

 

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Jarocinie, na której uchwalany był budżet gminy na 2021 rok, radni z Klubu Dialog i Zaufanie złożyli propozycję, aby gmina Jarocin wspólnie z powiatem przebudowała ulicę Siedlemińską. Inwestycja miałby zostać sfinansowana z pieniędzy, które zarezerwowane zostały na budowę drogi z Cielczy do Wilkowyi, która - zdaniem radnych z klubu Dialog i Zaufanie - nie jest niezbędna oraz z modernizacji ratusza. Propozycja została jednak większością głosów koalicji rządzącej ZJ odrzucona. 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy