Reklama

Walka o niższe ceny gazu cały czas trwa. Kolejne działania samorządowców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: UMiG Jaraczewo

Walka o niższe ceny gazu cały czas trwa. Kolejne działania samorządowców - Zdjęcie główne

Samorządowcy po raz kolejny rozmawiali, jak walczyć z podwyżkami cen gazu | foto UMiG Jaraczewo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 30 przedstawicieli samorządów, członków Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu wzięło udział w hybrydowym spotkaniu, które odbyło się we Wrocławiu. W naradzie uczestniczył burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała.

Reklama

Nie ma końca dyskusji na temat rekordowych podwyżek cen gazu. Jako pierwszy w obronie mieszkańców stanął wójt Tarnowa Tadeusz Czajka. Od samego początku jego działania popierał Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa. W gminie ruszyła akcja zbierania podpisów przeciwko wzrostowi stawek opłat za błękitne paliwo.W połowie października samorządowcy: 40 wójtów i burmistrzów z 5 województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego - przedstawicieli gmin dotkniętych podwyżką, założyło Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu. Wśród założycieli był burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała. Włodarze gmin spotkali się z Ireneuszem Sawickim, członkiem zarządu G.EN.Gaz Energia. Z rozmów niewiele jednak wyniknęło. Dlatego szefowie gmin nie ukrywali rozczarowania.

- Wiązaliśmy duże nadzieje z tym, że wspólnie będziemy działać na rzecz obniżenia ceny gazu. Niestety czuję się dzisiejszym spotkaniem rozczarowany. Prezes mówił oględnie o działalności spółki i nie odpowiadał konkretnie na żadne pytania - stwierdził Dariusz Strugała.

I dodał, że „G.EN. Gaz kupuje gaz od PGNiG, dlatego konieczna jest interwencja państwa”.

Walka o niższe ceny gazu cały czas trwa. Kolejne działania samorządowców

W minionym tygodniu we Wrocławiu odbyło się hybrydowe spotkanie. Członków Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu. Odpowiedzieli na zaproszenie Starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego oraz ogólnopolskiej organizacji konsumenckiej Aquila. Spotkanie poprowadził Wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka, koordynator krajowy Komitetu. Na początku prezes Stowarzyszenia Aquila Małgorzata Miś przedstawiła obszar działania organizacji oraz jej sukcesy w walce o przestrzeganie praw konsumentów. Zaproponowała zaangażowanie się w pomoc mieszkańcom dotkniętym drastycznymi podwyżkami cen gazu.


 - W dyskusji zwróciłem uwagę, że Ogólnopolski Komitet Protestacyjny powinien działać co najmniej dwutorowo: z jednej strony nadal wywierać presję na jak najszybsze podjęcie działań przez urzędy i instytucje związane z rynkiem gazowym (ponieważ mieszkańcy otrzymują już faktury według nowych cen, za które muszą już płacić), z drugiej natomiast szukać rozwiązań, których realizacja być może potrwa dłużej, ale może okazać się być skuteczną w przyszłości. Takie stanowisko potwierdził również wójta Tarnowa Podgórnego Tadeusz czajka. W uzupełnieniu wrocławski Powiatowy Rzecznik Konsumenta Grzegorz Miś powiedział, że ostatecznym rozwiązaniem jest wystąpienie na drogę sądową – informuje w mediach społecznościowych Dariusz Strugała.

Walka o niższe ceny gazu cały czas trwa. Kolejne działania samorządowców

Uczestnicy spotkania zgodzili się, że trzeba rozważyć każdą kolejną możliwość ochrony mieszkańców przed ubóstwem energetycznym. Swoje osobiste zaangażowanie w tę sprawę zadeklarował również Starosta Wrocławski Roman Potocki. Ustalono, że ogólnopolska organizacja konsumencka Aquila wspólnie z Ogólnopolskim Komitetem Protestacyjnym Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu podejmie rozmowy z potencjalnymi dostawcami gazu.
Czy Waszym zdaniem uda się wywalczyć niższe ceny gazu? Jak oceniacie działania samorządowców? Piszcie w komentarzach.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy