Reklama

Reklama

Drastyczna podwyżka cen gazu w Jarocinie i okolicy

Opublikowano: pt, 8 paź 2021 10:39
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drastycznie rosną ceny gazu. Dostawcy gazu dla gospodarstw domowych na terenie Jarocina i okolicznych gmin rozesłali do swoich odbiorców pisma z informacją o podwyżce. Nowe stawki mogą zaszokować.

Reklama

Na przestrzeni ostatnich dni odebraliśmy od was sporo wiadomości i sygnałów, w których prosicie o zajęcie się horrendalnymi podwyżkami cen gazu. Najwięksi dostawcy błękitnego paliwa na naszym terenie  - Anco i G.E.N Gaz Energy poinformowali swoich odbiorców o podwyżkach.

Drastyczna podwyżka cen gazu w Jarocinie i okolicy. Jaki powód? 

„Wzrost cen wynika ze znacznego wzrostu cen zakupu gazu. Zakup gazu zaazotowanego, który pozyskiwany jest ze złóż krajowych, możliwy jest wyłącznie od jednego dostawcy dlatego też, spółka Anco ma ograniczony wpływ na wysokość ceny zakupu” - tłumaczy w swoim piśmie członek zarządu Magdalena Talarczyk - Górna i przypomina, że w przypadku braku akceptacji nowej taryfy, klientowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy.   

W przypadku klientów Anco w tabeli wysokość cen opłat abonamentowych, jaka trafiła do odbiorców, deklarowana podwyżka wynosi niemal 200 procent. Z ceny 7,43 gr za kWh do 21,12 gr za kWh. Firma ma odbiorców między innymi w gminie Jarocin, Kotlin, Nowe Miasto i Żerków. 

Podwyżka cen gazu w Jarocinie i okolicy. Mieszkaniec: To jest przesada  

 - To jest lekka przesada, ja rozumiem URE, wzrost cen gazu na rynku UE, ale PGiNG podnosi ceny o około 7,5% i finalnie będzie trochę drożej u nich niż w ANCO przed podwyżką o 200%. Bardzo proszę o nagłośnienie i pomoc mieszkańcom – napisał do nas pan Łukasz.

Najmniejszą podwyżkę cen błękitnego paliwa odczują z pewnością ci z naszych mieszkańców dla których dostawcą jest PGNiG. Największy dystrybutor i dostawca tego paliwa w kraju zapowiedział wzrost na poziomie 7,4 procenta.

Ceny podnosi także G.E.N Gaz Energia, który jest głównym dystrybutorem gazu ziemnego terenie m.in. gminy Jaraczewo. Według informacji odbiorców tutaj podwyżka wynosi z 8 gr na 22 grosze za kWh (dokładnie z 7,96 gr do 21,77 gr). Jest więc na podobnie wysokim poziomie.  

Droższy gaz w Jarocinie i okolicy. Będzie interwencja samorządowców?  

Dla przeciętnego gospodarstwa domowego oznacza to miesięcznie wyższe wydatki nawet o kilkaset złotych. Odbiorcy nie ukrywają złości i irytacji.

- Czy włodarze naszych gmin w tym Jaraczewa zainteresowali się tak drastycznymi podwyżkami. Niestety, moje gospodarstwo domowe nie udźwignie takiej podwyżki. Wracam do ekogroszku. Idea eko legła w gruzach – napisał do nas pan Mikołaj, mieszkaniec gminy Jaraczewo.

Trzeba pamiętać, że dostawcy zmieniają ceny w zależności od pory roku. Dla przykładu w poprzednim sezonie zimowym klienci Anco płacili 10,25 gr za kWh gazu. Porównując do tej stawki podwyżka wynosi ponad 100 procent. 

Co istotne - nowe stawki, które weszły w życie z początkiem miesiąca, zatwierdził Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. 

Działający na naszym terenie G.E.N Gaz dostarcza gaz również mieszkańcom gminy Tarnowo Podgórne. Wójt tego ostatniego solidaryzuje się z mieszkańcami i już zapowiedział reakcję.  

„Dobrze rozumiem Wasze oburzenie i zniecierpliwienie. Zapewniam, że ten temat jest obecnie dla mnie pierwszoplanowy. Chcę wykorzystać wszelkie możliwości, aby przeciwstawić się tej złej perspektywie – napisał w mediach społecznościowych Tadeusz Czajka. „Mam scenariusz, który określa adresatów - instytucje, do których skierujemy wystąpienia w tej sprawie. Ale w tych wystąpieniach, dla uwiarygodnienia, chcemy wprowadzić liczby, a ich źródłem będzie materiał z G.EN.”

Czy nasi samorządowcy zamierzają podjąć jakieś kroki w sprawie cen gazu i czy jest szansa na zmianę stawek? Będziemy pytali o sprawę.  

Nie tylko odbiorcy gazu ziemnego zapłacą więcej.

Nie tylko odbiorcy gazu ziemnego mają powód do zmartwień. Rosną też ceny gazu butlowego - propan - butan, który jest używany w wielu naszych gospodarstwach domowych. Jeszcze niedawno za butlę 11 kg płaciliśmy mniej niż 60 zł. Dzisiaj ceny wahają od 65 do 75 zł. - Tendencja na rynku jest taka, że prawdopodobnie w okolicy świąt Bożego Narodzenia możemy płacić za butlę nawet 90 zł. Niestety embargo na Białoruś robi swoje - mówi przedstawiciel jednej z jarocińskich firm.  

Co myślicie o sprawie? Czekamy na wsze informacje i komentarze.   

[AKTUALIZACJA, wtorek 13 października]

Więcej o sytuacji związanej z podwyżkami znajdziecie w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej. O sprawę zapytaliśmy między innymi naszych samorządowców - czy jest szansa na interwencję - WIĘCEJ TUTAJ 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   

 UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (65)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -0

  Kicia de Lodź

  Trzeba wrócić do tego ,że ktoś pozwolił firmie Anco wybudować sieć gazowniczą, zamiast PGNIG, albo ktoś pozwolił na wykupienie sieci gazowej przez prywatną firmę. To tak jakby sieć dróg została sprzedana prywatnym firmom a te za użytkowanie ich pobierały opłaty...KTOŚ NA TO POZWOLIŁ. Infrastruktura elektryczna , wodociągowa, komunikacyjna powinna ... Rozwiń

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   df2

   To PGNIG podniosło cenę dla Anco i ta firma chcąc nie chcąc musiała też podnieść cenę. Więc to monopol odpowiada za te podwyżki. Wyobraź sobie gdyby był monopol w telekomunikacji i teraz taka już nieistniejąca TPSA podnosi ceny o 200%. Co zrobisz. Nic. Cena gazu, prądu, paliwa to monopole państwowe.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Maroko

  Ludzie, dostaliście w końcu cene rynkowa, 2 zł za kubik. Nie ma o co płakać... Znaczy że układy się skończyły.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   Mateusz

   Co ty gadasz człowieku?? Nie masz pojęcia o czym piszesz to się nie udzielaj !!

   • miesiąc temu | ocena +0 / -1

    Maroko

    21gr za kWh gazu to normalna cena w Małopolsce, Podkarpaciu i dolnym Śląsku. W Małopolsce odkąd pamiętam, jeszcze jak liczyli cenę za metry sześcienne to oscylowała wokół 2 zł. Nawet mogę ci powiedzieć że jak wygraliśmy z Gazpromem spór o nie rynkowe ceny, to była obniżka cen gazu. Ale nadal wszystko w granicach 2zl za M3. Moim zdaniem w Waszym prz... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Zmianafirmy..

  Czy ktoś dowiedział się czy można zmienić dostawcę gazu?? Paranoja, prawda jest taka że od kilku dni nikt nie potrafi odpowiedzieć a wykonałem z 30 telefonów. Na stronie ie anco jest wykaz firm z którymi można podpisać. Ale wsyztskie odmawiają i mówią że anco odmawia. Anco twierdzi że pozwala. A Polska spółka gazownictwa twierdzi że anco mają i... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -1

  777

  definitywny koniec PIS i "dobrej zmiany"

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Bigos

  Polska kraj kurwy i szatana.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  KK

  Macie firmę albo wynajmujecie biuro a gaz bierzecie z PGNiG ? Wczoraj dla Jarocina PGniG ponieści cenę do 38 gr/kwh. A wcześniej podnieśli ceny 3 tygodnie temu!

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  gość

  Jak zwykle większość gmin się organizuje , włodarze działają tylko samorząd Jarocina nie widzi problemu .... Hmmm...... dziwnie nie sądzicie ? Czyżby Adam miał udziały ?

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  kto gdzie

  kto jest współwłaścicielami firmy ANCO i jak powstała ? Poproszę historię.

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -3

  JJ

  Chcieliście kupować od Niemca, to macie. Teraz płaćcie.

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Drek

   A mieliśmy jakiś wybór ? Tobie się wydaje, gazociągi rosną jak grzyby po deszczu ? Infrastruktura należała do Anco - wyboru nie miałem albo się podłączam do nich albo w ogóle. Zanim wyjdziesz z tekstem, że sprzedawcę gazu można zmienić to już próbowałem już rok temu - nie nie można zmienić - brak umowy miedzy Anco a PGNiG- marty zapis.

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -0

  Drek

  Problem w tym że gaz z Rosji i gaz którym handluje Anco to zupełnie różne produkty. Anco sprzedaje zaazotowany gaz typu L z kopalni w Radlinie, który kupuje od polskiego PGNiG. Tego gazu nie da się sprzedać za granicę. Więc machlojki Rosji z gazem wysokometanowy nie powinny w ogóle wpływać na cenę zaazotowanego . Gaz zaazotowany musi być sprzedawa... Rozwiń

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -0

   gazik

   potwierdzam. dostawcą gazu typ L dla Anco jest PGNiG, gaz jest pozyskiwany w kopalni OG Radlin II i wyłącznie lokalnie dystrybuowany, koszty jego wydobycia i wysyłki nie zmieniły się !!! to nie jest gaz rosyjski, norweski czy amerykański tylko nasz polski, PGNiG bezceremonialnie podniósł ceny klientom biznesowym takim jak Anco wykorzystując jedyni... Rozwiń

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -1

   Popior

   Czy ktoś to może potwierdzić? Tego typu informacje są tyle istotne, że aż dziwne, że nikt z GJ tego nie napisał. Skoro masz podstawy aby to potwierdzić to dobrze by było aby w końcu GJ zajęła się jakimś porządnym tematem i opisała nam prawdę. Chyba ze sam to usłyszałeś u sąsiada na grillu po którymś tam wzmacniaczu..

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -4

  Hfh

  I bardzo dobrze że podwyżka .powinni nam dać 1000 procent.i tyle .a i tak nikt nic nie zrobi .Ale Ja byłem pytałem i zrobię co załatwiłem .A wam życzę 2000 podwyżki bo jesteście miękkie dupy . bojące .i sra..ce w gacie .i bezsilni z kompleksami i liczycie na innych a nie na siebie . Mogliśmy coś zdziałać ale strach był większy i w gacie poszło . to... Rozwiń

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Info

  STEFANEK pewno w anco robi za paczkę czipsów i 300 godzin .

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Miro$$lawny

  Parę delegacji rozliczę i dieta z radnego i wyruwna się kaska.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -3

  DM

  Przegięcie, ale w tym kraju ciemny lud jak mawia PIS wszystko kupi, ale Polska to bogaty kraj, kasa z UE nam niepotrzebna, Glapiński dodrukuje bilety NBP i kto nam podskoczy?

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -1

   Mateuszek

   Wypłaty też poszły do góry bo ryż zdrożał haha

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -1

  chcieliście socjalizm to macie socjalizm

  a to wszystko dąży do komunizmu

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -2

  ***** ***

  ***** ***

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -10

   Gwiazda

   Do ****" gwiazdeczki oco tobie chodzi bo filozofowie najwięksi niewiedza ?

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -2

  Pytanie

  Zróbmy coś razem jak za komuny .5 tyś osób w jednej firmie strajkowało.A my nie umiemy pytam .? Jutro czyli w sobotę o 11 zbiórka na parkingu na sw ducha i lecimy do firmy a. . Kto idzie pytam . tylko nie piszcie że w pracy jesteście bo dostaniesz 2 stowy a za gaz dużo więcej idziemy ?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Stefania

   I znalazł się krecik Stefanek ?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -5

   Stefanek

   Człowieku idż do lekarza !

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Mati

  Gaz? A wungiel? Conajmnieej 150 zł więcej jak w czerwcu, wtf???

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -1

  s.i.w.

  Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, że Rosja nie używa gazu do szantażu ekonomicznego i politycznego, to na prawdę trudno o lepszy przykład. A Ci , którzy się cieszyli z wyboru Dżoł Pampersa może zrewidują swoje poglądy.

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   asdam

   Rząd pisowski chwali się w tv Kurski , że osiągneli niezależność energetyczną od Rosji. Pytam kto kłamie

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

   Mieszkanka

   Najlepsze .że GenGaz dystrybucję nasz polski gaz z Mlodaska a tłumaczą się że na giełdach światowych zdrożał.Gaz jest mało kaloryczny .najgorszy a najdroższy.Polak Polakowi potrafi dokopać .

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -3

  RAFAŁ

  KRADZIEŻ W BIAŁY DZIEŃ

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -19

  Qwert

  W PGNiG gaz podrożał w tym roku 3 razy, łącznie o około 30%. Gaz i prąd drożeją w całej Europie a przecież PiS rządzi tylko w Polsce więc to nie wina rządu. Ale żeby to wiedzieć to trzeba trochę się interesować różnymi sprawami.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Klient Anco

  A jak wypowiem umowę ANCO, to co dalej? Kto mi gaz dostarczy?

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Polak mądry przed szkodą

   Putin.

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -8

   ewfd

   Idź do Kaczyńskiego to jego Nowy Ład!!!!

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -6

  Iol

  Adam.Jak będziesz miał zdrowie to popracujesz chętnie do 70siatki.Jak nie to pójdziesz na rentę. Do Hansow nikt Cię na siłę nie wyślę. Chyba,że zechcesz mieć zły,niedobry ,fe samochód niemiecki.No chyba,że Polski,narodowy Polonez,Fiat,Syrenka.Kup-badz patriotą!

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -8

  lok

  ***** ***

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -3

  Jarras

  A ja wczoraj w radiu RMF słyszałem że gaz jeszcze bardziej stanieje. Także nie wiem komu już wierzyć.

 • 2 miesiące temu | ocena +8 / -11

  Adam

  Wróci Tusk i będzie możliwość popracować do 70 roku życia zbierając szparagi u Hansa i Adolfa

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

   Piotrek

   Potłuczony

  • 2 miesiące temu | ocena +4 / -2

   Prorok

   Lepiej pracować do 70 niż dostawać 1000 zł emerytury z czego 500 zł pójdzie na leki.

 • 2 miesiące temu | ocena +17 / -11

  Europejczyk

  Tusk wracaj bo marnie będzie z nami.1,5 biliona zadłużenia. Chleb niedługo będzie po 10zl.Bedziemy pseldomilionerami jak kiedyś za lewactwa.

 • 2 miesiące temu | ocena +16 / -4

  Jar

  Dziękuję pisirom dbają o nas żeby na leki zabrakło i wtedy się wykruszymy A kaczorek jest zadowolony

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -1

   Jar

   ***** ***

 • 2 miesiące temu | ocena +10 / -3

  Kolll

  Ktoś piszę, że przejdzie na ekogroszek.Chlopie-to paliwo też podrożeje i nigdzie nie uciekniesz dobrej zmianie.Tak jak mięso, ryba,ser -ta sama cena.Benzyna,ropa,gaz.Rozdawnictwo wychodzi bokiem.

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -20

  Jarocin wolny od lewactwa

  Niech więcej lewactwo z Tuskiem na czele jeżdżą do Unii sprzedawać Polskę.

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -1

   Pamiętliwy

   Za Komuny też mówili że jest wszystko dobrze....

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -6

   Men

   Chlopie czy ty wiesz kto siedzi przy korycie i sprzedaje energię więcej takich jak ty I ten kraj padnie (choć i tak już upadek blisko)

  • 2 miesiące temu | ocena +19 / -4

   Krycha

   Afera za aferą . Wina Tuska haha. Telewizja mózg wyprała.

 • 2 miesiące temu | ocena +12 / -2

  Kiki

  Jeszcze trochę i będziemy siedzieć o zimnie i po ciemku bo na nic nas nie będzie stać.

  • 2 miesiące temu | ocena +5 / -1

   kris

   no po ciemku to tak nie do końca bo lampa naftowa zostanie :]

 • 2 miesiące temu | ocena +28 / -8

  AntyPis

  Macie swoją dobrą osraną zmianę. Wszyscy co sprzedaliście swoje dupy za 500 plus.

  • 2 miesiące temu | ocena +8 / -24

   Pppp

   Do anty piss .co ma 500 plus do gazu ? Jesteś głupszy od konia

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -1

  jacekpl

  Powinniśmy założyć EMBARGA na każdą pojawiającą się głupotę w EU , Polsce Kovid czy CO2 zero , lub zielona rewolucja , nowy ład i inne głupoty nośniki energetyczne w gorę to zostanie na miskę ryżu na tydzień jak głosił przekaz w TV

 • 2 miesiące temu | ocena +19 / -8

  Stefanek

  Ten pan co prosi o nagłośnienie to niech pisze do rydzyka teraz ! Wszyscy , którzy głosowaliście na dobrą zmianę, teraz będzie płacz i skowyt!!!

 • 2 miesiące temu | ocena +19 / -8

  Miru$

  Macie swoją dobrą zmianę, jeszcze tylko drukować banknoty o nominale 1000 zł I będziemy mieli powrót do przeszłości

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -0

  [email protected]

  Po co te wymiany pieców dofinansowania !!!!!!!! 180 procent w górę dostałem taką informacje .Powinien ktoś się tym zainteresować . Może warto bilbord przez Gminny ustawić dofinasowanie ale zastanów się czy stać cię na gaz !

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -1

  Polak mądry przed szkodą

  Ja tam palę węglem, kupiłem więcej przed podwyżką i mam wszystko w pompce.

  • 2 miesiące temu | ocena +6 / -2

   Krycha

   Po zimie będzie taniej.

 • 2 miesiące temu | ocena +22 / -12

  Xxxxx xxx

  Chcieliście PiSu, no to macie. Gaz, energia elektryczna,opał, wszystko drożeje.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -22

  Xxx

  Nie dwieście procent tylko 100 Wszystko idzie w górę skad to oburzenie. Wiadomo bylo o tym od dawna!

  • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

   Krycha

   Xxx Twoja głupota też idzie w górę.

  • 2 miesiące temu | ocena +10 / -4

   Tom

   Kolego jak by o 100% wzrosło to z 7 na 14 by było. Jest z 7 na 21 więc o 200%

  • 2 miesiące temu | ocena +9 / -6

   XX

   Ciekawe kto cię liczenia procentów uczył ?