Reklama

Samorządowcy utworzyli komitet protestacyjny. Sprzeciwiają się drastycznym podwyżkom cen gazu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał organizatora

Samorządowcy utworzyli komitet protestacyjny. Sprzeciwiają się drastycznym podwyżkom cen gazu   - Zdjęcie główne

Samorządowcy utworzyli komitet protestacyjny. Sprzeciwiają się drastycznym podwyżkom cen gazu | foto Materiał organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorządowcy utworzyli komitet protestacyjny. Sprzeciwiają się drastycznym podwyżkom cen gazu

Reklama

Wzrost o 170% stawki za zużyty gaz spotkało się ostrym protestem nie tylko odbiorców indywidualnych, ale właścicieli firm i samorządowców. 

Protestują przeciwko drastycznym podwyżkom cen gazu. Założyli komitet

40 wójtów i burmistrzów z 5 województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego - przedstawicieli gmin dotkniętych podwyżką założyło Ogólnopolski Komitet Protestacyjny Przeciwko Drastycznym Podwyżkom Cen Gazu.

Wśród założycieli jest między innymi burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała.

We wtorek - 19 października, w Tarnowie Podgórnym samorządowcy spotkali się z Ireneuszem Sawickim, członkiem zarządu G.EN.Gaz Energia.

Protestujący chcieli dowiedzieć się między innymi co G.EN. Gaz zrobił przez ostatnie dwa tygodnie w sprawie  złagodzenia podwyżki. Ireneusz Sawicki kilkukrotnie podkreślał, że spółka nawiązała dialog z PGNiG, jednak zapytany o szczegóły tych rozmów, nie wskazał konkretów.

- Podjęliśmy działania w kierunku podjęcia dialogu z dostawcą - powtarzał przedstawiciel G.EN.Gaz Energia.

Przedstawiciele gmin chcieli się także dowiedzieć, czy wnioskowana przez G.EN. Gaz podwyżka do Urzędu Regulacji Energetyki była większa niż zatwierdzone 170%.

- Firma G.EN. Gaz zgodnie z prawem złożyła wniosek i został on przeanalizowany prze Urząd Regulacji Energetyki zgodnie z obowiązującym prawem - ogólnikowo odpowiadał Sawicki.

Wywołało to natychmiastowe komentarze z sali:

„Nie odpowiada pan na pytanie”. 

Protestują przeciwko drastycznym podwyżkom cen gazu. Samorządowcy są rozczarowani

Samorządowcy nie kryli rozczarowania ze spotkania z przedstawicielem G.EN.Gaz Energia.

- Wiązaliśmy duże nadzieje z tym, że wspólnie będziemy działać na rzecz obniżenia ceny gazu. Niestety czuję się dzisiejszym spotkaniem rozczarowany. Prezes mówił oględnie o działalności spółki i nie odpowiadał konkretnie na żadne pytania - mówił po spotkaniu Dariusz Strugała, burmistrz Jaraszewa.

I dodał, że „G.EN. Gaz kupuje gaz od PGNiG, dlatego konieczna jest interwencja państwa”.

W końcowej części spotkania przedstawiciele 40 gmin złożyli podpisy pod pismami protestacyjnymi do Urzędu Regulacji Energetyki, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, do Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz do Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Dołączono do nich ok. 19 tysięcy wcześniej zebranych podpisów mieszkańców gmin dotkniętych drastyczną podwyżką cen gazu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy