Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała przyłączył się do działań podjętych Tadeusza Czajkę, wójta gminy Tarnowo Podgórne, który jako pierwszy samorządowiec sprzeciwł się podwyżkom i rozpoczął wysyłanie pism do spółki gazowniczej, ale też i państwowych instytucji.
W gminie Jaraczewo zabierano podpisy pod protestem przeciw podwyżce cen gazu
- Tak wysokie podwyżki gazu nie tylko są obciążeniem finansowym dla mieszkańców, ale także nie służą działaniom, które prowadzimy w celu zmiany ogrzewania na ekologiczne. To jest nóż w plecy. Już mam sygnały od mieszkańców, że wracają do ogrzewania węglowego. Przy takiej polityce państwo nigdy nie zrealizuje swoich zapowiedzi o całkowitej likwidacji wszystkich pieców węglowych – mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.
W ubiegłym tygodniu włodarz gminy wystosował petycję do Jacka Sasina - wicepremiera ministra aktywów państwowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetycznej i posła Andrzeja Grzyba – posła.
„Dostawca poinformował nas o wzroście ceny gazu, tłumacząc wzrostem cen na całym świecie. Jednak podana nowa stawka za jedną kilowatogodzinę drastycznie wzrasta z 7,9750 groszy do stawki 21,742 grosze. Jako gmina dążymy do poprawy jakości powietrza m.in. zachęcając mieszkańców do wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne. Sami staramy się być tego przykładem i większość instytucji publicznych korzysta już z ciepła wytwarzanego przez kotły gazowe. Zaistniała sytuacja powoduje znaczące zwiększenie wydatków gospodarstw domowych, zakładów pracy, a także ogromny wzrost wydatków bieżących w budżecie gminy” - napisał włodarz Jaraczewa.
W gminie Jaraczewo zabierano podpisy pod protestem przeciw podwyżce cen gazu. Petycję poparło ponad 3 tysiące osób
W piątek po południu burmistrz w mediach społecznościowych opublikował list do mieszkańców, w którym poinformował, że organizuje akcje protestacyjne. Napisał, że będzie zabiegał we wszystkich możliwych instytucjach i urzędach o cofnięcie bądź wprowadzenie rządowych dopłat rekompensujących podwyżki. Mieszkańcy swój sprzeciw mogli wyrazić na listach, pod którymi podpisy zbierali sołtysi i strażacy. Zebrano ponad 3 tysiące podpisów. Jutro w tej sprawie odbędzie się spotkanie samorządowców w Tarnowie Podgórnym.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.