Reklama

Burmistrz Jaraczewa organizuje akcję protestacyjną przeciwko podwyżce cen gazu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum GJ

Burmistrz Jaraczewa organizuje akcję protestacyjną przeciwko podwyżce cen gazu - Zdjęcie główne

Burmistrz Jaraczewa nawołuje mieszkańców do protestu przeciwko podwyżce cen gazu | foto Archiwum GJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O blisko 170 procent wzrosły ceny gazu w firmie G.EN. GAZ Energia, która jest głównym dystrybutorem błękitnego paliwa w gminie Jaraczewo. Burmistrz stanął po stronie mieszkańców i interweniuje w tej sprawie u wicepremiera Jacka Sasina, ministra aktywów państwowych, posła Andrzeja Grzyba. Nawołuje, aby mieszkańcy podpisywali listy sprzeciwu

Reklama

- To jest nóż w plecy. Już mam sygnały od mieszkańców, że wracają do ogrzewania węglowego. Przy takiej polityce państwo nigdy nie zrealizuje swoich zapowiedzi o całkowitej likwidacji wszystkich pieców węglowych - mówił Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa w wypowiedzi dla ubiegłotygodniowego wydania „Gazety”.

Od razu przyłączył się do działań podjętych przez Tadeusza Czajkę, wójta gminy Tarnowo Podgórne, który jako pierwszy samorządowiec sprzeciw się podwyżkom i rozpoczął wysyłanie pism do spółki gazowniczej, ale też i państwowych instytucji. Podobny apel wystosował również Dariusz Strugała.

Burmistrz Jaraczewa organizuje akcję protestacyjną przeciwko podwyżce cen gazu. Pisze do ministra i posła 

„Dostawca poinformował nas o wzroście ceny gazu, tłumacząc wzrostem cen na całym świecie. Jednak podana nowa stawka za jedną kilowatogodzinę drastycznie wzrasta  z 7,9750 groszy do stawki 21,742 grosze. Jako gmina dążymy do poprawy jakości powietrza m.in. zachęcając mieszkańców do wymiany źródeł ciepła na niskoemisyjne. Sami staramy się być tego przykładem i większość instytucji publicznych korzysta już z ciepła wytwarzanego przez kotły gazowe. Zaistniała sytuacja powoduje znaczące zwiększenie wydatków gospodarstw domowych, zakładów pracy, a także ogromny wzrost wydatków bieżących w budżecie gminy” - napisał włodarz Jaraczewa.

Petycja trafiła do Jacka Sasina - wicepremiera ministra aktywów państwowych, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urzędu Regulacji Energetycznej i posła Andrzeja Grzyba – posła.

Burmistrz Jaraczewa organizuje akcję protestacyjną przeciwko podwyżce cen gazu. Wzywa mieszkańców do podpisywania list sprzeciwu

W  piątek po południu burmistrz w mediach społecznościowych opublikował list do mieszkańców, w którym poinformował, że organizuje akcje protestacyjne. Napisał, że będzie zabiegał we wszystkich możliwych instytucjach i urzędach o cofnięcie bądź wprowadzenie rządowych dopłat rekompensujących podwyżki. Mieszkańcy swój sprzeciw mogą wyrazić wpisując się na listy. Podpisy będą zbierali sołtysi lub strażacy. W poniedziałek listy będzie można podpisać w szkołach lub Urzędzie Miasta i Gminy w Jaraczewie.  
We wtorek w tej sprawie samorządowcy spotykają się w Tarnowie Podgórnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy