Reklama

Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina. Kiedy skończą rozkopywanie miasta? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina. Kiedy skończą rozkopywanie miasta?

Reklama

Utrudnienia, które towarzyszą robotom prowadzonym w kilku newralgicznych miejscach, irytują wielu mieszkańców.

Dlaczego wszystko wykonywane jest na raz?

- Dlaczego jedno nie skończone, a zaczyna się kolejne - dopytują. 

Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina - trzy rejony miasta rozkopane

Wiceburmistrz Bartosz Walczak tłumaczy, że są to inwestycje, na które gmina pozyskała dofinansowania.

- Rząd ogłaszał nabór wniosków na te dotacje w jednym czasie. Nie mogliśmy czekać, bo stracilibyśmy te pieniądze. Dlatego tak się to skumulowało - wyjaśnia.

Skumulowanie inwestycji spowodowało, że trzy rejony miasta są rozkopane, a wykonawcy robót wprowadzają co rusz nowe ograniczenia i zmiany w organizacji ruchu. Dodatkowe zamieszanie powoduje to, że ulice są raz zamykane, raz znowu otwierane.

- To jedna kołomyja. Zapowiadają, że będzie ulica zamknięta, jadę specjalnie objazdem, a okazuje się, że jest otwarta. Nie widzę w tym żadnej logiki - stwierdza pan Krystian z Jarocina.

Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina. Wymaga to zrozumienia z jednej i drugiej strony

Elżbieta Kostka z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, tłumaczy, że jak tylko to jest możliwe - jeśli akurat na danym odcinku nie odbywają się prace, które wymagają wyłączenia ruchu - ulica jest przejezdna.

- Wymiana wszystkich sieci i doprowadzenie ulic do normalnego stanu wymaga dużo czasu. Staramy się, żeby nie zamykać ulic na cały ten czas, tylko nieco ulżyć mieszkańcom i kiedy to jest możliwe udostępniamy je dla ruchu - wyjaśnia.

Zaznacza jednak, że wymaga to zrozumienia z jednej i drugiej strony.

- Jeśli otwieramy ulicę w trakcie prac, mieszkańców muszą się liczyć, że będą poruszać się po wertepach i wykonawcy, który musi zachować szczególną ostrożność, jeśli wpuszcza ruch na ulicę, gdzie prowadzone są roboty - stwierdza.       

Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina. Burmistrz prosi o wyrozumiałość

Z kolei wiceburmistrz Bartosz Walczak, zwraca uwagę na to, że rewitalizacja śródmieścia jest najbardziej skomplikowane przedsięwzięcie w historii Jarocina, jeśli chodzi o jego zakres i obszar.

- Dodatkową trudnością jest rejon, gdzie się jest prowadzone, czyli centrum miasta. Wymieniamy niemal wszystkie instalacje podziemne - sieci gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne. Rozdzielana jest sieć ogólnospławna na sanitarną i deszczową. Kładziony jest światłowód, instalacje pod nowe oświetlenie uliczne i ładowarki do samochodów elektrycznych. A finalnie będą wykonywane nowe nawierzchnie ulic i chodników, ścieżki rowerowe i nasadzenia zieleni - wylicza Walczak.   

A burmistrz Adam Pawlicki prosi mieszkańców o wyrozumiałość.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że to, co dzieje się w tej chwili w Jarocinie jest uciążliwe dla mieszkańców i przyjezdnych. Mogę za to jedynie przeprosić i apelować o wyrozumiałość i cierpliwość.

I dodaje:

- Zawsze coś można inaczej zrobić. Myślę jednak, że nie jest tak źle, nie ma jakichś większych korków. Sam jeżdżę codziennie po mieście i jeśli się uważa na znaki, nie ma większego problemu. Trudności mogą mieć jedynie ci, którzy jeżdżą na pamięć.

Trzy duże inwestycje w centrum Jarocina. Kiedy to się skończy - terminy w Gazecie

Kiedy skończą się prowadzone w centrum miasta inwestycje - przybliżone terminy i harmonogram prac można znaleźć w aktualnym wydaniu Gazety Jarocińskiej, który od wtorku - 31 sierpnia jest dostępny w sklepach oraz przez internet. 

 

Jak oceniacie to, co dzieje się w Jarocinie, uważacie, że można było tego niknąć, czy myślicie, że trzeba to przetrwać - piszcie swoje opinie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy