Reklama

Nowe ronda w centrum Jarocina już skończone. Od dzisiaj można jeździć po nowych skrzyżowaniach [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Nowe ronda w centrum Jarocina już skończone. Od dzisiaj można jeździć po nowych skrzyżowaniach [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Nowe ronda w centrum Jarocina już skończone.

 

Na dzień przed otwarciem przebudowanych skrzyżowań w centrum miasta burmistrz Adam Pawlicki zapowiedział, że to prezent dla mieszkańców i przyjezdnych na Święta Bożego Narodzenia.

 

Ronda zostały pobudowane na skrzyżowaniach ulicy Wojska Polskiego z ulicą Wodną oraz św. Ducha.

 

Nowe skrzyżowania powstały w ramach większego projektu o wartości 25 milionów złotych. Gmina na ten cel pozyskała ponad 16 milionów dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Całe przedsięwzięcie zostało podzielone na dwa etapy. Wybudowane ronda i przebudowa odcinka ulicy Wojska Polskiego między nimi, to pierwszy z nich.

 

 

Nowe ronda w centrum Jarocina i nie tylko

Poza przebudową skrzyżowań projekt obejmował modernizację kanału deszczowego w ulicy Wojska Polskiego i remont nawierzchni jezdni, która  została zwężona, a wzdłuż powstała ścieżka rowerowa.

 

Między rondami wyznaczono dwa przejścia dla pieszych, które znacznie skracócą drogę z rynku do parku miejskiego. Pierwsze znajdzie się przy ulicy św. Ducha na wysokości schodów, którymi można zejść do parku, a drugie na wysokości bloku mieszkalnego (była gorzelnia Radolińskich) usytuowanego naprzeciw Skarbczyka.

 

Według dalszej części projektu zejście ulicą Kościelną do parku będzie możliwe zarówno schodami, jak i pochyloną drogą umożliwiającą zjazd rowerem czy wózkiem inwalidzkim. Te rozwiązania mają uspokoić ruch samochodowy i stworzyć przyjazne warunki do poruszania się dla pieszych i rowerzystów, a przede wszystkim zbliżyć rynek z parkiem.

 

Nowe ronda w centrum Jarocina - a co w drugim etapie inwestycji

W drugim etapie inwestycji zaplanowanym do wykonania w 2021 roku, przebudowane zostanie jeszcze jedno rondo na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i al. Niepodległości. Zmodernizowane zostaną także cztery ulice: Kasztanowa, Do Zdroju, Wrzosowa i Maratońska.

 

Pojawi się na nich nowa nawierzchnia jezdni oraz chodnika, a także ścieżka rowerowa. Wykonane ma być również oświetlenie uliczne typu LED na ulicach Kasztanowa, Do Zdroju i Maratońska (od ul. Wrzosowej do ul. Św. Ducha). Przy okazji nastąpi remont istniejącego kanału deszczowego w części ulic Do Zdroju, Maratońska i Wrzosowa.

 

Skończenie obecnego etapu prac planowano na 23 grudnia. Wczoraj burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zapowiedział, że dwa ronda na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Św. Ducha i ul. Wodną będą "użytkowym" prezentem świątecznym dla mieszkańców.

 

Jak udało nam się dowiedzieć - trwają ostatnie odbiory techniczne nowych dróg. Niewykluczone, że obiekty będą dostępne dla kierowców dzisiaj po południu. 

 

[AKTUALIZACJA 13.00]

Nowe ronda i odcinki dróg w centrum Jarocina zostały otwarte dla ruchu kołowego. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE