Reklama

Jarocin. Trwa przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Będzie kolejne rondo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Konieczna

Jarocin. Trwa przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Będzie kolejne rondo - Zdjęcie główne

Jarocin. Trwa przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Będzie kolejne rondo | foto Fot. A. Konieczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Trwa przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Będzie kolejne rondo.

Reklama

Trzecia przebudowa odbywa się na ulicach: Wodna, Glinki i Leszczyce. Tam też budowane będzie rondo na skrzyżowaniu z ulicą Zapłocie.

Przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce z nowym chodnikiem oraz ciągiem pieszo-rowerowym 

W ramach tej inwestycji zmodernizowany zostanie ciąg ulic o łącznej długości ponad 1,6 km. Droga zostanie odwodniona, dzięki wybudowaniu kanalizacji deszczowej. Powstanie też nowy chodnik oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Bezpieczeństwo na drodze ma poprawić wyznaczenie nowych, oznakowanych przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów w ciągu ścieżki pieszo-rowerowej.

Dla korzystających z komunikacji miejskiej przewidziano nowy przystanek autobusowy. Na całej długości wybudowane zostanie energooszczędne oświetlenie uliczne.

- Wpisuje się to w szerszy plan zmian usprawniających komunikację w Jarocinie, który od kilku lat wcielamy w życie. Przebudowane drogi będą łączyły się z centrum oraz łącznikiem biegnącym od osiedla Konstytucji 3 Maja do węzła Jarocin - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Przebudowa ulic Wodnej, Glinki i Leszczyce. Roboty mają potrwać do końca listopada

Koszt inwestycji oszacowany został przez wykonawcę na ok. 5 mln zł. Na realizację przedsięwzięcia samorząd gminy Jarocin pozyskał dotację z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021 w wysokości około 1,2 mln zł.

- Wsparcie to może być jeszcze większe, jeśli pojawią się oszczędności w rządowym programie po rozstrzygnięciu przetargów na przedsięwzięcia zakwalifikowane do dofinansowania. Kwota może się zwiększyć nawet do 70% wartości naszej inwestycji - informuje burmistrz Pawlicki.

Pozostała część kosztów pokryta zostanie z budżetu gminy Jarocin. Zgodnie z planem prace mają zakończyć się pod koniec listopada.

 

Jak oceniacie wprowadzane w Jarocinie rozwiązania komunikacyjne - piszcie swoje opinie w komentarzach.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy