Reklama

Reklama

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki o zmianach w PWiK-u w Jarocinie

Opublikowano: czw, 24 wrz 2020 10:23
Autor:

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki o zmianach w PWiK-u w Jarocinie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie nastąpiło wiele zmian. Spółka prowadzi największe w historii inwestycje. To właśnie z związku z ich realizacją dokonano również przekształceń we władzach firmy. 

 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie realizuje dwie ważne inwestycje w gminie. Modernizuje oczyszczalnię ścieków w Jarocinie za ponad 100 milionów złotych. Realizuje również projekt „Przebudowa systemu kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej w centrum  Jarocina”, który wykonuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie.  Spółka pozyskała na to jedną z największych w historii miasta dotacji z Unii Europejskiej - ponad 136 mln złotych.

 

W styczniu do dymisji podała się rada nadzorcza spółki. Związane to było z zerwaniem umowy na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków przez spółkę Control Proces. Burmistrz Jarocina powołał nową radę. Zmienił się również zarząd spółki PWiK. Zasiedli w nim  dwaj  nowi wiceprezesi: Arkadiusz Bloch i Robert Adamczyk.

 

O zmianach w spółce PWiK oraz realizacji przez nią projektów  mówi Adam Pawlicki - burmistrz Jarocina.

 

Rozmowa z Adamem Pawlickim – burmistrzem Jarocina

 

Dużo zmian personalnych nastąpiło w ostatnich miesiącach w PWiK-u. Jest nowa rada nadzorcza, dwóch nowych wiceprezesów. To była dobra zmiana?

Na razie wszystko wskazuje na to, że zmiana wyszła spółce na dobre. Udało się wznowić prace przy modernizacji oczyszczalni. Właśnie oddaliśmy plac budowy firmie Krevox, która będzie kontynuować tworzenie pionierskiej instalacji odzyskującej fosfor. To niesamowita inwestycja. Jeśli wszystko się uda, a mam nadzieję, że tak, to znowu będziemy mogli się chwalić w całej Polsce.

 

A jak ocenia pan dotychczasowe prace przy modernizacji śródmieścia?

Myślę, że firmy, które są wykonawcami, sprawdzają się. Rozmawiam z mieszkańcami i nie skarżą się na utrudnienia.  Z tego co wiem, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem z wyjątkiem problemów, które mieliśmy ze spółką PSG, która wstrzymała inwestycję modernizacji sieci gazowej.

 

Użył pan czasu przeszłego, czy to oznacza, że udało się coś w tej kwestii zrobić?

Dziś mogę powiedzieć, że tak. Udałem się osobiście do Warszawy, by porozmawiać z prezesem PSG. Przekonałem go, że instalację trzeba wymienić. Nie możemy dopuścić do marnotrawstwa funduszy unijnych i pracy ludzi, a tym by się cała sprawa zakończyła. Od początku zakładaliśmy przecież, że wymienione zostaną wszystkie instalacje znajdujące się pod ziemią, tak by potem nie psuć infrastruktury, którą stworzymy w śródmieściu. Nie wyobrażam sobie, że położymy nową nawierzchnię, a za kilka miesięcy ktoś będzie chciał to niszczyć. Będziemy mieli piękną starówkę. Mamy nadzieję, że będzie tętnić życiem. Już wkrótce rozpoczniemy w tej sprawie konsultacje społeczne. Chcemy zapytać mieszkańców, co ma być na rynku? Liczę na wspaniałe pomysły, które sprawią, że nasz rynek będzie nie tylko najpiękniejszy w Wielkopolsce, ale będzie  tętnił życiem i wszyscy będą nam tego zazdrościć.

 

Tekst partnera: Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.