reklama
reklama

Sztab "Szlachetnej Paczki" zorganizował "Solidarną Paczkę" również w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Szlachetna Paczka" już od 21 lat pomaga tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W ostatni weekend czerwca takie wsparcie otrzymały osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Pomoc objęła też 13 rodzin z terenu powiatu jarocińskiego.
reklama

Z myślą o uchodźcach z Ukrainy, którzy w związku z wojną musieli opuścić swoje domy, zorganizowana została specjalna edycja akcji "Szlachetna Paczka" pod nazwą "Solidarna Paczka". Finał, czyli "weekend cudów" odbył się w miniony weekend. W całej Polsce pomocą zostało objętych 1.119 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Czerwcowa akcja charytatywna mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców - zarówno indywidualnych, jak i instytucjonalnych oraz przyjaciół "Szlachetnej Paczki".

Jarocin Pomaga Ukrainie. "Solidarna Paczka" dla 13 rodzin z powiatu jarocińskiego

W Jarocinie również utworzono rejon "Solidarnej Paczki". Trzech wolontariuszy odwiedzało rodziny, które zamieszkują na terenie powiatu jarocińskiego i przybyły tu po wybuchu konfliktu z terenów, gdzie działania wojenne są szczególnie nasilone. W większości to samotne kobiety z dziećmi, gdyż ojcowie zostali na Ukrainie i biorą udział w obronie swojej Ojczyzny lub - w miarę możliwości - pracują. Mimo małej liczby wolontariuszy, do projektu udało się włączyć 13 rodzin. Wartość przygotowanej pomocy to blisko 48.400 złotych.

- Niestety spotkaliśmy się też z rodzinami, które straciły swoich najbliższych w wyniku działań wojennych. Dzięki ogromnemu i nieprzeciętnemu zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców oraz naszych przyjaciół z biznesu i mediów, każda z rodzin, do której dotarliśmy, otrzymała pomoc. Mamy dużo wdzięczności dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że ci, którym wojna tak dużo odebrała, zyskali nie tylko przedmioty, ale też spokój, godność, nadzieję. Nie wyeliminujemy z ich życia lęku o bliskich i niepewności związanej z wojną toczącą się w ich kraju. Jednak daliśmy im siłę wynikającą ze świadomości, że jesteśmy z nimi, dostrzegamy ich, chcemy ich wysłuchać - podkreśla Maria Kubicka-Główny, która rozpoczęła akcję "Szlachetnej Paczki" w naszym mieście w 2012 roku.

Jarocin Pomaga Ukrainie. Pomoc nadal jest potrzebna

Jarociniacy już od samego początku wojny na Ukrainie pośpieszyli z pomocą. Organizowane były zbiórki żywności, odzieży, sprzętu oraz pieniędzy. Kwestowano na koncertach i różnego rodzaju wydarzeniach m.in. podczas Misterium Męki Pańskiej, wystawionego w kościele św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie. Pomocą objęto zarówno uchodźców, którzy dotarli na teren Ziemi Jarocińskiej, jak również organizowano transporty pomocowe dla walczących. Pomoc jest nie tylko materialna. Organizowane są m.in. kursy języka polskiego, warsztaty i zajęcia integracyjne. Jarociński punkt zbierania i wydawania darów zakończył swoja działalność w kwietniu, ale pomoc nadal jest potrzebna. Niemal w każdym markecie można zakupić żywność długoterminową czy środki czystości i zostawić je w specjalnych koszach wystawionych w sklepach. Mimo że temat wojny na Ukrainie przestał być tematem numer jeden w mediach, konflikt zbrojny trwa nadal, podobnie jak ludzkie dramaty. Akcja "Solidarnej Paczki" nie zakończyła się jednak wraz z przekazaniem paczek rodzinom. Nadal można wspomóc przedsięwzięcie wpłacają pieniądze czy angażując się jako wolontariusz. Już po wakacjach rozpocznie się również nabór do sztabów "Szlachetnej Paczki".

Czym jest "Szlachetna Paczka"? 

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W przemyślany sposób łączy rodziny, żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do potrzebujących rodzin w swoich rejonach i badają ich potrzeby oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki dla konkretnych rodzin oraz dobroczyńców, którzy wspierają "Szlachetną Paczkę" finansowo i organizacyjnie. W akcję mogą się włączyć zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Bardzo często w przygotowanie jednej paczki włącza się wiele różnych osób np. pracownicy instytucji samorządowych czy społeczności szkolne - dzieci, rodzice i nauczyciele. Istnieje jednak kilka różnych sposobów przekazania pomocy m.in. poprzez korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas robienia codziennych zakupów, jak i wpłaty na konto, zarówno jednorazowe, jak i w formie comiesięcznego wsparcia. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama