Reklama

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc - Zdjęcie główne

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku trwa akcja Szlachetna Paczka. Swoich darczyńców ma już 12 rodzin z powiatu jarocińskiego. Są jednak jeszcze i takie osoby, które nadal czekają na tych, którzy zechcą odmienić ich los i uczynić święta Bożego Narodzenia radośniejszymi.

Szlachetna Paczka to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Szlachetna Paczka w przemyślany sposób łączy rodziny, żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do potrzebujących rodzin w swoich rejonach i badają ich potrzeby oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki dla konkretnych rodzin oraz dobroczyńców, którzy wspierają Szlachetną Paczkę finansowo i organizacyjnie. W akcję mogą się włączyć zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Bardzo często w przygotowanie jednej paczki włącza się wiele różnych osób np. pracownicy instytucji samorządowych czy społeczności szkolne - dzieci, rodzice i nauczyciele. Istnieje jednak kilka różnych sposobów przekazania pomocy m.in. poprzez korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas robienia codziennych zakupów, jak i wpłaty na konto, zarówno jednorazowe, jak i w formie comiesięcznego wsparcia. 

Według danych jarocińskiego sztabu 12 rodzin z terenu powiatu jarocińskiego ma już swoich darczyńców. Na pomoc czekają jeszcze pani Sonia i pani Teresa. Potrzebne są im środki czystości i żywność, ale również komputer i papa na pokrycie dachu. To jednak nie jest koniec świątecznej akcji. Wolontariusze są jeszcze w trakcie odwiedzania rodzin i wprowadzania danych do bazy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Finał akcji zaplanowano na weekend 11-12 grudnia. W tym dniu darczyńcy dostarczają paczki do lokalnego magazynu, który w Jarocinie mieści się co roku w Zespole Szkół nr 5, a wolontariusze przekazują je rodzinom.  

To nie jedyna akcja pomocy, w jaką można się włączyć. Każdy chętny możne stać się św. Mikołajem dla mieszkańców Domu Dziecka w Górze lub Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy