Reklama

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc

Opublikowano: śr, 24 lis 2021 15:24
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc - Zdjęcie główne

Szlachetna Paczka. Rodziny czekają na pomoc | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku trwa akcja Szlachetna Paczka. Swoich darczyńców ma już 12 rodzin z powiatu jarocińskiego. Są jednak jeszcze i takie osoby, które nadal czekają na tych, którzy zechcą odmienić ich los i uczynić święta Bożego Narodzenia radośniejszymi.

Reklama

Szlachetna Paczka to ogólnopolskie przedsięwzięcie realizowane od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Szlachetna Paczka w przemyślany sposób łączy rodziny, żyjące w niezawinionej biedzie, wolontariuszy, którzy docierają do potrzebujących rodzin w swoich rejonach i badają ich potrzeby oraz darczyńców, którzy przygotowują paczki dla konkretnych rodzin oraz dobroczyńców, którzy wspierają Szlachetną Paczkę finansowo i organizacyjnie. W akcję mogą się włączyć zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Bardzo często w przygotowanie jednej paczki włącza się wiele różnych osób np. pracownicy instytucji samorządowych czy społeczności szkolne - dzieci, rodzice i nauczyciele. Istnieje jednak kilka różnych sposobów przekazania pomocy m.in. poprzez korzystanie ze specjalnej aplikacji podczas robienia codziennych zakupów, jak i wpłaty na konto, zarówno jednorazowe, jak i w formie comiesięcznego wsparcia. 

Według danych jarocińskiego sztabu 12 rodzin z terenu powiatu jarocińskiego ma już swoich darczyńców. Na pomoc czekają jeszcze pani Sonia i pani Teresa. Potrzebne są im środki czystości i żywność, ale również komputer i papa na pokrycie dachu. To jednak nie jest koniec świątecznej akcji. Wolontariusze są jeszcze w trakcie odwiedzania rodzin i wprowadzania danych do bazy. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.szlachetnapaczka.pl.

Finał akcji zaplanowano na weekend 11-12 grudnia. W tym dniu darczyńcy dostarczają paczki do lokalnego magazynu, który w Jarocinie mieści się co roku w Zespole Szkół nr 5, a wolontariusze przekazują je rodzinom.  

To nie jedyna akcja pomocy, w jaką można się włączyć. Każdy chętny możne stać się św. Mikołajem dla mieszkańców Domu Dziecka w Górze lub Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie [SZCZEGÓŁY TUTAJ].

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy