Reklama

Młodzież z ZSP nr 2 w Jarocinie dla Ukraińców. Ile udało się zebrać na koncercie? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 4 kwi 2022 11:53
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 6.812,12 zł to efekt dziewięciogodzinnego koncertu zorganizowanego przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc Ukraińcom.

Reklama

W sobotnie popołudnie w holu Jarocińskiego Ośrodka Kultury pojawił się sierżant Pyrek, a na stanowisku zorganizowanym przez jarocińską policję można było nauczyć się zdejmowania odcisków palców i zobaczyć, jak wygląda świat w alkogoglach.  Było też stoisko, na którym można było otrzymać poradę dietetyczną, a tuż obok skorzystać z kawiarenki. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się miejsce, w którym odbywało się malowanie twarzy. 

Jarocin Pomaga Ukrainie. Z  lokalnymi artystami

W tym samym czasie w sali widowiskowej odbywały się występy. Do akcji włączyło się wielu lokalnych artystów. Jako pierwsi swoje talenty zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie, a po nich wokaliści i instrumentaliści z Yamaha Szkoła Muzyczna w Jarocinie. Zespół Pogo-Dni najpierw wystąpił sam, a później również wspólnie z kolejnymi wykonawcami, czyli Tomaszem Jankowskim i Fryderykiem Jankowskim. 

W trakcie trwającego dziewięć godzin koncertu zaśpiewał Bartosz Hołubowski i zagrał zespół Thumbnail. Nie zabrakło też pokazu Ulicznego Teatru Ognia "Anthony Street". Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały: Artia Akademia Artystyczna Jarocin, Studio Kreacji Ruchu Arlety Piotrowskiej Jarocin i Body & Soul Fit Studio. Na finał wystąpili: Szałek Słowa Ulic, Sigma NGWM, Ben Vito oraz Two Boys. 

Jarocin Pomaga Ukrainie. Ile udało się zebrać pieniędzy na koncercie?

Koncert został zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie i to oni również wyszli z inicjatywą. W pomoc zaangażowane były również nauczycielki. Impreza była biletowana, ale dzieci do 12. roku życia miały wstęp wolny. Fundusze zbierano też przy okazji pozostałych atrakcji. Za 3 zł można było nabyć ciasto.  

- Myślimy, że jedne z największych podziękowań należą się właśnie Wam drodzy znajomi, Szanowni Państwo, bo gdyby nie Wy to z tego koncertu nic by nie wyszło! I gdyby nie Wy, nie udałoby się uzbierać tak pięknej sumy pieniędzy - napisali organizatorzy w mediach społecznościowych.  

 Kwora 6.812,12 zł zostanie podzielona na pół. Za jedną połowę zostaną zakupione najpotrzebniejsze rzeczy, które pojadą z transportem na granicę. Druga zostanie przeznaczona na produkty żywnościowe, które zostaną przekazane do JOK-u w ramach pomocy dla rodzin ukraińskich mieszkających na terenie Ziemi Jarocińskiej. Tydzień temu informowaliśmy o tym, że skończyły się zapasy gromadzone od początku wojny.

Jarocin Pomaga Ukrainie. Nie tylko rzeczowo

Od 1 kwietnia punkt przyjmowania i odbierania darów zostanie przeniesiony z Jarocińskiego Ośrodka Kultury do dawnego magazynu Polskiego Czerwonego Krzyża, który mieści się w budynku przy ul. Poznańskiej 1a (dawny budynek weterynarii). Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00.  

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, w ramach której obecnie działa Jarociński Ośrodek Kultury prowadzi nie tylko - wspólnie z innymi organizacjami - zbiórki rzeczowe i finansowe. Od dwóch tygodni w tym miejscu są organizowane - z myślą o mamach i ich dzieciach - "ukraińskie czwartki". W pierwszym spotkaniu wzięło udział 70 osób. To czas na wspólną zabawę dla najmłodszych, a dla dorosłych na rozmowy przy kawie. W najbliższy czwartek 31 marca będzie okazja, aby porozmawiać z pracownikiem Urzędu Skarbowego w Jarocinie. Spotkania rozpoczynają się o godz. 16.00 i trwają ok. 1,5 godziny. Na wszystkich czeka słodki poczęstunek.

Od poniedziałku 28 marca rozpoczęły się też bezpłatne zajęcia z nauki języka polskiego dla Ukraińców. Odbywają się w JOK-u i Kamienicy Kultury (Rynek 17).

JOK

  • poniedziałek w godz. 10.30-12.00
  • wtorek w godz. 10.30-12.00
  • środa w godz. 16.00-18.00
  • czwartek w godz. 17.30-19.00
Kamienica Kultury

  • wtorek w godz. 15.30-17.00
  • piątek w godz. 15.30-17.00
  • sobota w godz. 10.00-12.00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy