Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie na pierwszym miejscu w Wielkopolsce. Lecznica dostała dodatkowe pieniądze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szpital Powiatowy w Jarocinie na pierwszym miejscu w Wielkopolsce. Lecznica dostała dodatkowe pieniądze - Zdjęcie główne

Szpital Powiatowy w Jarocinie na pierwszym miejscu w Wielkopolsce | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital Powiatowy w Jarocinie na pierwszym miejscu w Wielkopolsce za wykonanie ryczałtu. Lecznica dostała dodatkowe pieniądze.

Reklama

Poznański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia obliczył poziom wykonania tzw. ryczałtu przez szpitale za okres od stycznia do listopada 2022 r. Szpital w Jarocinie miał zdecydowanie najwyższe w Wielkopolsce tak zwane nadwykonania.

Nieplanowana pomoc pacjentom nagłym w Jarocinie

Czym są nadwykonania? To wycena świadczeń wykonanych ponad wartość umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia

Są one wykonywane dla pacjentów przyjętych w trybie nagłym na zasadzie hospitalizacji, czy też udzielanych porad bez skierowania, czyli niezaplanowane. 

- Są one wykonane bez względu na poniesione koszty, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo pacjenta - wyjaśnia Henryk Szymczak, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie.  

W grudniu 2022 r. Narodowy Fundusz Zdrowia obliczył poziom wykonania ryczałtu przez szpitale za okres od stycznia do listopada 2022 r. W związku z nadwykonaniami przekazano placówkom dodatkowe środki finansowe w wysokości 60% wartości przekroczenia.

Szpitale powiatowe otrzymały łącznie ponad 48 mln zł, co stanowi 43% środków przekazanych z tego tytułu wszystkim placówkom w Wielkopolsce.

Dodatkowe pieniądze dla szpitala w Jarocinie za pierwsze miejsce 

Wśród ocenionych lecznic znalazł się Szpital Powiatowy w Jarocinie z niewątpliwym sukcesem. 

Mamy bowiem pierwsze miejsce za wykonanie ryczałtu za 2022 r. wśród szpitali pierwszego i drugiego  stopnia w Wielkopolsce. Nasza lecznica wykonała go w wysokości 127,26%.

- Wynika z tego, że szpital w Jarocinie miał za niski ryczałt w stosunku do swoich możliwości - zaznacza Henryk Szymczak. - Był on obliczony na podstawie wyników z 2015 roku. Dodatkowo okres covid-19 nie sprzyjał tej weryfikacji. Dopiero rok 2022 pokazał prawdziwy obraz rzeczywistości. Potrzeba jest nam teraz spokojna praca i optymalizacja kosztów - zaznacza prezes.  

I dodaje:

- Rozliczenie nadwykonań ma dla nas znaczenie podwójne. Nie tylko odzyskujemy wydane na leczenie i opiekę pieniądze, ale zyskujemy większy ryczałt na kolejny rok, co zwiększa dostępność do świadczeń planowych oraz umożliwi podniesienie standardów zarówno leczenia jak i pobytu pacjentów w naszym szpitalu.

W związku z wielkością nadwykonań szpital w Jarocinie otrzymał dodatkowe fundusze w wysokości ponad 3,6 mln zł. O tę samą kwotę podniesiony został też ryczałt dla naszej lecznicy na 2023 r.

- Na ten wynik głównie złożyła się dobra praca oddziałów: wewnętrznego, dziecięcego i ortopedycznego - podkreśla prezes szpitala. 

W styczniu 2023 roku nasza lecznica nadal utrzymuje pierwszą pozycją z 110,82% wykonania ryczałtu.

Czy jesteście zadowoleni z dzialalności szpitala powiatowego w Jarocinie? 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy