Reklama

Jarociński szpital w wielkopolskiej czołówce pod względem liczby wstawionych endoprotez

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jarociński szpital w wielkopolskiej czołówce pod względem liczby wstawionych endoprotez - Zdjęcie główne

Jarociński szpital w wielkopolskiej czołówce pod względem liczby wstawionych endoprotez | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński szpital w wielkopolskiej czołówce pod względem liczby wstawionych endoprotez. Nasza lecznica znalazła się na czwartym miejscu w województwie.

Reklama

Oddział ortopedyczno-urazowy jarocińskiego szpitala zajmuje się kompleksowym leczeniem narządu ruchu od diagnostyki i leczenia zmian pourazowych po wykonywanie planowych zabiegów naprawczych i rekonstrukcyjnych a także endoprotezoplastyki stawów.

Jarocińska ortopedia skutecznie leczy złamania kości udowej u osób starszych

W leczeniu obrażeń i urazów personel ma do dyspozycji kilka specjalnych systemów. Umożliwiają one leczenie złamań kończyn górnych i dolnych. Oddział ortopedyczny dysponuje systemem gwoździ śródszpikowych, płyt anatomicznych LCP i stabilizatorów zewnętrznych umożliwiającym zaopatrzenie złamań kości udowej podudzia kości ramiennej przedramienia i ręki.

Szczególnie ważny jest system gwoździ śródszpikowych, które umożliwiają leczenie złamań kości udowej u osób starszych. Pozwalają one na chodzenie i pionizację chorych w 3 dobie po operacji, co ma to zasadnicze znaczenie dla szybkiego powrotu do zdrowia i pielęgnacji chorych.

Z kolei zastosowanie innego rodzaju gwoździ śródszpikowych i systemu płyt LCP u osób młodych pozwala jarocińskim ortopedom leczyć złamania kończyn bez stosowana opatrunków gipsowych i podjęcie szybkiej rehabilitacji pacjentów.

Oddział ortopedii planuje poszerzenie zabiegów o artroskopię stawu barkowego

Nasza ortopedia leczy między innymi deformacje stopy - haluxy. Wykonuj też planowe zabiegi ortopedyczne w zakresie endoprotezoplastyki:

  • stawu biodrowego,
  • kolanowego.
Poza tym oddział, dzięki nowoczesnemu artroskopowi wykonuje artroskopię stawu kolanowego. Umożliwia to blokowania stawu kolanowego i leczenie urazów:

  • uszkodzenia łąkotek,
  • uszkodzenia więzadeł.
W planach jest poszerzenie zakresu zabiegów o artroskopię stawu barkowego.

Personel oddziału tworzą lekarze specjaliści ortopedii i traumatologii, specjalista z zakresu chirurgii ręki oraz przeszkolony zespół pielęgniarek i magistrów rehabilitacji.

Jarocińska ortopedia w czołówce wielkopolskich szpitali

I to właśnie praca tego personelu pozwoliła na wykonanie w tym roku rekordowej liczby zabiegów endoprotezoplastyki, która po raz pierwszy przekroczyła 300.

Rezultatem jest 4 miejsce wśród wielkopolskich szpitali pod względem realizacji świadczeń w ramach umowy Publicznej Służby Zdrowia. Dzięki temu nasz szpital uzyskał gwarancję finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia tego rodzaj zabiegów.

Lekarze pracujący w oddziale ortopedii przyjmują również pacjentów w Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, która działa przy jarocińskim szpitalu. To tam między innymi każdy hospitalizowany pacjent ma możliwość kontynuacji dalszego leczenia.

W tym roku jeden z lekarzy jarocińskiego oddziału uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu, a dwóch kolejnych rozpoczęło specjalizację.

 

Kierownikiem Oddziału Ortopedii i Traumatologii Ruchu Szpitala Powiatowego w Jarocinie jest lekarz specjalista Michał Janiak (na zdjęciu).

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy