Reklama

Trwa przebudowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Co powstanie w jej wyniku? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa rozbudowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Największe zmiany dotyczą dwóch oddziałów: wewnętrznego i dziecięcego. Ale to nie wszystko. Szpital planuje uruchomienie nowych rodzajów działalności.

Reklama

Trwa kolejna przebudowa Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Tym razem największe zmiany dotyczą budynku głównego lecznicy. 

Zadanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w wysokości 8 milionów złotych i budżetu powiatu - ponad 5,4 milionów złotych. 

Nowe rodzaje działalności w przebudowanym szpitalu w Jarocinie

Poprzedni etap rozbudowy zakończył się trzy lata temu. Wówczas do nowego budynku przeniosła się między innymi ginekologia i położnictwo [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Teraz placówkę czekają kolejne zmiany.

Kilka miesięcy temu rozpoczęła się kolejna przebudowa lecznicy. Zakłada ona modernizację budynku głównego oraz powiększenie go o dwupiętrowy obiekt bez podpiwniczenia.

Dzięki temu szpital będzie mógł uruchomić nowe rodzaje działalności, takie jak Poradnia Lekarza Rodzinnego i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

W tak przebudowanej części znajdą się:

  • w piwnicy Poradnia Lekarza Rodzinnego,
  • na parterze oddział dziecięcy (15 łóżek) wraz z punktem przyjęć (1 łóżko),
  • na I piętrze oddział wewnętrzny (łącznie 36 łóżek z węzłami sanitarnymi), 
  • na II piętrze planowane jest utworzenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
Oddział wewnętrzny zajmie zmodernizowane pomieszczenia, w których do niedawna była ginekologia i położnictwo. Dzięki czemu będzie funkcjonował na jednej kondygnacji - obecnie mieści się na dwóch, co generuje dodatkowe koszty. 

Natomiast oddział dziecięcy zostanie przeniesiony do zwolnionej i wyremontowanej części po oddziale wewnętrznym i dawnej izbie przyjęć. 

Przenosiny wewnętrznego i dziecięcego może rozpocząć się już w marcu

Obecnie w przebudowywanych pomieszczeniach trwają prace wykończeniowe między innymi kładzione są tynki i posadzki oraz montowane sufity. Prowadzone są również roboty malarskie oraz montaż instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechniki. 

Prezes spółki Szpital Powiatowy w Jarocinie podkreśla, że jednym z ważniejszych elementów procesu przebudowy placówki był harmonogram prac.

- Nie mogliśmy przerwać pracy szpitala. Wszystko musiało zostać tak zaplanowane i zorganizowane, aby nie kolidowało z funkcjonowaniem placówki i pacjentów - zaznacza Henryk Szymczak.

Szef szpitala przewiduje, że przenosiny oddziałów wewnętrznego i dziecięcego do nowych pomieszczeń rozpocznie się już w marcu. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy