Reklama

Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń jarociński szpital pracuje pełną parą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Szpital Powiatowy w Jarocinie

Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń jarociński szpital pracuje pełną parą - Zdjęcie główne

Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń jarociński szpital pracuje pełną parą | foto Fot. Szpital Powiatowy w Jarocinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń jarociński szpital pracuje pełną parą.

Reklama

W lipcu ubiegłego roku poznański oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przeanalizował dane z wykonania kontraktów przez wielkopolskie szpitale od marca do czerwca. A jego szefowa ogłosiła listę 10 placówek, które zrobiły to najlepiej. Szpital Powiatowy w Jarocinie znalazł się wówczas na 4. miejscu z 93,65% wykonaniem. 

Był to tym większy sukces, że jarocińska lecznica niemal natychmiast po ogłoszeniu stanu epidemii wstrzymała wszystkie planowe zabiegi i operacje.

Trzy wielkopolskie szpitale przed nami

Jarociński szpital w zestawieniu wyprzedziły tylko placówki z Poznania, Międzychodu i Ostrowa Wlkp. Pleszewskie Centrum Medyczne znalazło się na 8. pozycji.

Dyrektor wielkopolskiego oddziału NFZ-u wylicza, że w marcu część podmiotów realizowała zaledwie 30 - 40% ryczałtu. W czerwcu średnie wykonanie ryczałtów w szpitalach sieciowych wyniosło 80,33%.

- Jedynie w kilku placówkach było na poziomie 60 - 70%. Były też takie, które wykonały ponad 90% - podkreślała Agnieszka Pachciarz.

Bardzo dobre wyniki Jarocina na tle innych szpitali

Od ogłoszenia tych wyników minęło niemal pół roku. Po tym czasie dokonano ponownego podsumowania pracy szpitali w okresie pandemii.

Okazuje się, że Szpital Powiatowy w Jarocinie w tym czasie wykonał 103,7% świadczeń nielimitowanych i 108, 5% wynikających z ryczałtu.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Szpitale potrafiły się odnaleźć nie tylko w sytuacjach nagłych

To bardzo dobre wyniki na tle innych szpitali, co potwierdza dyrektor WNFZ Agnieszki Pachciarz.

- Realizacja ryczałtów w umowach sieciowych po 12 miesiącach w Polsce wynosiła średnio 83%, a dla Wielkopolski - prawie 86%, nawet przy wysokim poziomie zachorowań na COVID-19, który mieliśmy w naszym regionie - stwierdza szefowa poznańskiego NFZ-u.

Jej zdaniem takie wykonanie ryczałtu oznacza, że szpitale potrafiły się odnaleźć nie tylko w sytuacjach nagłych, związanych z COVID-19, lecz także w realizacji planowych świadczeń.

- Choć podkreślę, że najniższy poziom wykonania umów jest w szpitalach powiatowych - po lipcu 2021 r. to 86%. Są wśród nich placówki mające po 5 mln zł niewykonań - mówimy tu o świadczeniach poza ryczałtem, a rekordzista nie otrzyma 7 mln zł, bo nie udzielił odpowiedniej liczby świadczeń - wyjaśnia Agnieszka Pachciarz.

Prezes jarocińskiej lecznicy podkreśla, że to jest ocena pracy całego zespołu.

- W tak trudnym czasie pandemii załoga stanęła na wysokości zadania i daje z siebie wszystko. To jest też dowód na to, że jarociński szpital reprezentuje coraz wyższe standardy - uważa Henryk Szymczak.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy