Reklama

Sala Cechu Rzemiosł Różnych wyburzona. Zobacz, co stanie na jej miejscu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sala Cechu Rzemiosł Różnych wyburzona. Zobacz, co stanie na jej miejscu.

Reklama

Zakończyły się prace rozbiórkowe sali Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Ekipy stolarzy, elektromechaników i ślusarzy zdemontowały meble, klimatyzację i pomieszczenia gospodarcze. Prace wykonywali uczniowie klas III w ramach egzaminu czeladniczego.

- Jest to przykład wspaniałej współpracy z pracodawcami tych młodych ludzi oraz członków komisji egzaminacyjnych, którzy czuwają nad nimi oraz kontrolują przebieg prac - mówi Jacek Dutkiewicz, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Teraz trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę nowego obiektu.

- O postępach prac będziemy informować na bieżąco - dodaje Jacek Dutkiewicz.

Na miejscu sali Cechu Rzemiosł Różnych powstanie „JaCEK”

Miejsce sali Cechu Rzemiosł Różnych zajmie Jarocińskie Centrum Edukacji Kariery „JaCEK”.

Projekt zakłada, że będzie to nowoczesny ośrodek edukacyjny, który powstanie w ramach partnerstwa gminy Jarocin z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

„JaCEK” to jeden z elementów projektu „Jarocin - Miastem Jutra”, na realizację którego gminny samorząd pozyskał dofinansowanie z Funduszy Norweskich w wysokości 3,5 mln euro. 

- Centrum ma być wsparciem dla przedsiębiorców i inwestorów na terenie gminy Jarocin. Jego celem jest nie tylko rozwój gospodarczy, ale przede wszystkim  budowa świadomego i zaangażowanego gospodarczo młodego społeczeństwa - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

I dodaje:

- Diagnoza pokazała, że nasze miasto potrzebuje placówki, która wypełni lukę na rynku i dostosuje swoją ofertą do potrzeb lokalnej gospodarki. Cieszę się, że wspólnie z Cechem Rzemiosł Różnych udało nam się uruchomić Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery.

Nowoczesne pracownie zawodowe na miejscu sali Cechu Rzemiosł Różnych

Z kolei starszy cechu Jacek Dutkiewicz, informuje, że już jest przygotowywany kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

- Dotychczas na terenie gminy Jarocin nie świadczono takich usług W projekcie przewidziano między innymi egzaminy czeladnicze i mistrzowskie. Do tej pory, by podejść do takiego sprawdzianu umiejętności, trzeba było udać się do Izby Rzemieślniczej w Kaliszu - stwierdza. 

A wiceburmistrz Bartosz Walczak, zapowiada, że w Centrum Edukacji i Kariery powstaną nowoczesne edukacyjne pracownie zawodowe, centrum doradztwa zawodowego, zakład doskonalenia specjalistycznego oraz laboratorium kreatywnej i innowacyjnej przedsiębiorczości.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy