Reklama

Gmina razem z cechem pokierują młodych do zawodu

Opublikowano:
Autor:

Gmina razem z cechem pokierują młodych do zawodu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Burmistrz Adam Pawlicki podpisał w imieniu gminy Jarocin list intencyjny w sprawie współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Swój podpis pod dokumentem złożył także starszy cechu Jacek Dutkiewicz. Na czym będzie polegała ta współpraca?

 

Miejscy urzędnicy pracują nad projektem „Jarocin 2.0 - Miasto Jutra”. Gmina dzięki temu może pozyskać 10 mln euro z Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 

Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na inwestycje a także związane z nimi „działania miękkie”.

 

Pod koniec 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie I etapu konkursu, w którym mina Jarocin znalazła się na wysokim - 8 miejscu wśród 54 najlepszych samorządów.

 

Drugi etap ma się rozstrzygnąć na końcu października. Natomiast 18 zwycięskich gmin mamy poznać na przełomie I i II kwartału 2021 roku. W związku z tym przedsięwzięciem gmina podjęła współpracę z Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie.

Miałaby ona polegać między innymi na rozwoju kształcenia dualnego, przygotowującego młodych ludzi do pracy w perspektywicznych zawodach. A także otwarcia Centrum Doradztwa i Kształcenia Zawodowego.

 

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie zrzeszający przedsiębiorców (przede wszystkim rzemieślników) z gminy Jarocin, ma wieloletnie doświadczenie w praktycznym kształceniu młodzieży i przygotowywaniu ich do wybranego zawodu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE