Reklama

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Organizatorzy

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencje  - Zdjęcie główne

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencje | foto Fot. Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencję.

Reklama

Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie jest organizacją, która zrzesza rzemieślników na zasadach dobrowolności. Należą do niego mikro, mali i średni przedsiębiorcy z terenu miasta i gminy Jarocin, Żerków, Jaraczewo, gminy Kotlin.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, od 2002 r. przynależność do takiej organizacji jest obowiązkowa dla rzemieślników prowadzących szkolenie młodocianych pracowników.

Obecnie jarociński Cech, który rozpoczął działalność w 1953 r., zrzesza blisko 250 firm, w tym 222 rzemieślników i 21 handlowców. Organizacja wspiera swoich członków w prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez doradztwo i pomoc z zakresu prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, rozwoju prowadzonej działalności.

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencję. Cech wyksztalcił około 11 tysięcy uczniów 

Nadrzędnym jednak celem organizacji jest promowanie nauki zawodu w rzemiośle na poziomie szkoły branżowej I stopnia wśród młodzieży kończącej szkołę podstawową.

Jest to kształcenie dualne - połączenie kształcenia teoretycznego w szkole branżowej z kształceniem praktycznym w zakładzie pracy.

Obecnie w tym systemie, pracodawcy zrzeszeni w jarocińskim cechu szkolą około 500 uczniów. Na przestrzeni lat - od 1945 r., na podstawie danych wykazanych w rejestrach, zostało wyszkolonych ich około 11 tysięcy.

W ramach uprawnień nadanych przez Izbę Rzemieślniczą w Kaliszu, Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie sprawuje nadzór pedagogiczny nad szkoleniem uczniów w rzemiośle w ramach zawartej umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencję. Funkcje pełni od 12 lat 

Cechem Rzemiosł Różnych w Jarocinie kieruje zarząd pod przewodnictwem Starszego Cechu. Od 2009 roku funkcję tę pełni nieprzerwanie Jacek Dutkiewicz, który właśnie został wybrany na kolejną kadencję - czteroletnią kadencję.  

Jacek Dutkiewicz prowadzi działalność gospodarczą jako rzemieślnik od 1982 r., będąc członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie. Od 2009 roku pełni funkcję Starszego Cechy.

Od 1985 r. w swoim zakładzie rozpoczął szkolenie uczniów - pracowników młodocianych w ramach nauki zawodu mechanik pojazdów samochodowych, blacharz pojazdowy, elektromechanik pojazdów samochodowych.

Jarocin. Jacek Dutkiewicz został wybrany starszym cechu na kolejną kadencję. Na swoim koncie ma szereg osiągnięć

Jako Starszy Cechy Rzemiosł Różnych w Jarocinie współpracuje z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie. Co roku bierze udział w promowaniu szkolnictwa zawodowego wśród uczniów powiatu jarocińskiego. Wspiera też szkołę w realizacji jej zadań dydaktycznych i wychowawczych.

Współorganizuje konkursy i akcje o charakterze profilaktycznym kierowane dla młodzieży („Karta ratownicza”, cykliczny „Konkurs wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów w zakładach rzemieślniczych”).

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy