Reklama

Oboje są młodzi i aktywni. W Ratuszu złożyli dość nietypowe ślubowanie

Opublikowano:
Autor:

Oboje są młodzi i aktywni. W Ratuszu złożyli dość nietypowe ślubowanie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ona pracuje w przedszkolu w Mieszkowie. On jest społecznikiem z Jarocina. Tuż przed świętami oboje stawili się w jarocińskim Ratuszu, żeby złożyć ślubowanie. Wbrew pozorom nie stanęli jednak przez kierownikiem Urzędu Staniu Cywilnego.

 

Karolina Wielińska - Kuś i Tomasz Klauza wystartowali w październikowych wyborach samorządowych z przeciwnych obozów. Ona z ugrupowania burmistrza Adama Pawlickiego - Ziemi Jarocińska. On z komitetu wyborczego Katarzyny Szymkowiak.

 

Kiedy podano wyniki głosowania okazało się jednak, że uzyskali zbyt małe poparcie, żeby zostać radnymi. Od tego czasu jednak sytuacja się diametralnie zmieniała.

 

Katarzyna Szymkowiak, która weszła do składu rady miejskiej została wybrana wicestarosta jarocińskim [więcej szczegółów na ten temat znajdziesz TUTAJ] i zwolniła miejsce w radzie. Kolejnym na liście jej komitetu z największą liczba głosów był… Tomasz Klauza.

 

Innym miejskim radnym, który zrezygnował z pracy w radzie jest Michał Sołtys [więcej o tym przeczytasz TUTAJ] z komitetu wyborczego Ziemi Jarocińskiej. Niedoszły radny twierdził, że ustąpił miejsca koleżance z tego samego komitetu (kolejnej z największą liczbą głosów) - Karolinie Wielińskiej - Kuś z Mieszkowa.

 

Zarówno Karolina Wielińska - Kuś, jak i Tomasz Klauza złożyli już ślubowanie i przyjęli zaświadczenie o wyborze na radnego Rady Miejskiej Jarocina.

 

Radna Wielińska - Kus będzie pracowała w komisji skarg, wniosków i petycji oraz w komisji oświaty i spraw społecznych. Natomiast Tomasz Klauza zgłosił się do w komisji rewizyjnej i komisji rozwoju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE