Reklama

Karolina Wielińska - Kuś nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Karolina Wielińska - Kuś została nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie. Radni wybrali ją spośród dwóch kandydatów.

Reklama

Pogłoski o jego rezygnacji pojawiły się pod koniec marca, kiedy radni uchwalali zmianę wysokości swoich uposażeń. Wówczas okazało się, że osobami, które na tym nie stracą, są wyłącznie radni funkcyjni. Jedyną z rządzącego klubu Ziemi Jarocińskiej, która nie piastowała żadnej funkcji była Karolina Wielińska-Kuś.

Dlatego pojawiły się zakulisowe informacje, że ma ona zastąpić Rajmunda Banaszyńskiego na stanowisku przewodniczącego rady miejskiej. Sama zainteresowana przyznała, że jeśli jej kandydatura zostanie zgłoszona i jeśli poprze ją klub Ziemi Jarocińskiej, to wyrazi zgodę na przewodniczenie radzie.

Karolina Wielińska - Kuś nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie po rezygnacji Rajmunda Banaszyńskiego

Po niecałych 3 miesiącach informacje o zmianie przewodniczącego rady potwierdziły się. Na sesji rady miejskiej w minioną środę Rajmund Banaszyński ogłosił nie tylko to, że odchodzi ze stanowiska, ale, że to jego ostatnia kadencja w radzie i w następnych wyborach samorządowych w 2023 roku nie będzie startował.

- Niemal rok temu poinformowałem Adama Pawlickiego, że obecna kadencja w radzie miejskiej jest ostatnią, w której jestem radnym wybranym przez mieszkańców Cielczy i Cząszczewa - stwierdził w czasie sesji Banaszyński. Przyznał, że jego decyzja nie była przypadkowa. - 3 miesiące wcześniej rada podjęła decyzję o zabezpieczeniu do końca kadencji finansowania szeregu inwestycji między innymi przebudowy dróg. To przesądzało o tym, że w Cielczy zostanie to zrobione kompleksowo i niemal wszyscy będą mieszkali przy drogach z prawdziwego zdarzenia. Kiedy zostałem radnym, jednym z moich celów było wybudowanie w Cielczy porządnych dróg - argumentował Banaszyński.

Ustępujący przewodniczący podziękował wszystkim za współpracę. I stwierdził na koniec:

- Wszystko ma swój początek i koniec. Wszystko też ma swoją cenę. I tak też jest z moją funkcją radnego.

Rajmund Banaszyński będzie nadał pełnił funkcję szefa komisji energii i ochrony środowiska. Jego dieta nieco się zmniejszy - z 2.013 zł do 1.973 zł.

Karolina Wielińska - Kuś nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie z większą dietą

Po około dwóch tygodniach zwołane zostało posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie w trybie nadzwyczajnym, na którym dokonano wyboru nowego przewodniczącego.

Zgodnie z przewidywaniami zgłoszona została Karolina Wielińska - Kuś, jako kandydatka klubu radnych Ziemi Jarocińskiej. Kandydatem radnych opozycji był Marcin Półrolniczak. 

Na Karolinę Wielińską - Kuś zagłosowało 13 radnych, przeciwnych było 6. Z kolei na Marcina Półrolniczaka głos oddało 6 radnych, 10 było przeciwnych, 3 się wstrzymało. 

Nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie została Karolina Wielińska - Kuś. Tym samym jej dieta wzrośnie z 503 zł do 2.013 zł.

Karolina Wielińska - Kuś nową przewodniczącą Rady Miejskiej w Jarocinie

Karolina Wielińska - Kuś pracuje w Publicznym Przedszkolu w Mieszkowie. W wyborach samorządowych w 2018 roku nie uzyskała jednak wymaganej liczby głosów, żeby wejść do rady. Jej wynik to 257 głosów. 

Na jej kontrkandydata - Marcina Półrolniczaka w ostatnich wyborach głosowało 625 osób. Z kolei na poprzedniego szefa rady - Rajmunda Banaszyńskiego 635.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy