Reklama

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. z nagrania wideo

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował  - Zdjęcie główne

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował | foto Fot. z nagrania wideo

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Przewodniczący rady miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował z pełnienia funkcji. Decyzja nie była zaskoczeniem dla radnych.

Reklama

Rajmund Banaszyński był przewodniczącym Rady Miejskiej w Jarocinie od 6 lat, a radnym jest od 15.

Wówczas okazało się, że jedynymi osobami, które na tym nie stracą są radni funkcyjni. Jedyną z rządzącego klubu Ziemi Jarocińskiej, która nie piastowała żadnej funkcji była Karolina Wielińska-Kuś. Dlatego pojawiły się zakulisowe informacje, że ma ona zastąpić Rajmunda Banaszyńskiego na stanowisku przewodniczącego rady miejskiej.    

Sam szef rady nie chciał komentować pogłosek o rezygnacji. - Nie będę się odnosił do tych rewelacji - stwierdził.

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował. Pogłoski się sprawdziły

Po niecałych 3 miesiącach pogłoski o rezygnacji okazały się prawdziwe.

Na wczorajszej (środa - 23 czerwca) sesji rady miejskiej Rajmund Banaszyński ogłosił nie tylko to, że odchodzi ze stanowiska, ale, że to jego ostatnia kadencja w radzie i następnych wyborach samorządowych w 2023 roku, nie będzie startował.

- Niemal rok temu poinformowałem Adama Pawlickiego, że obecna kadencja w radzie miejskiej jest ostatnią, w której jestem radnym wybranym przez mieszkańców Cielczy i Cząszczewa - stwierdził w czasie sesji Banaszyński.

Przyznał, że jego decyzja nie była przypadkowa.

- 3 miesiące wcześniej rada podjęła decyzję o zabezpieczeniu do końca kadencji finansowania szeregu inwestycji między innymi przebudowy dróg. To przesądzało o tym, że w Cielczy zostanie to zrobione kompleksowo i niemal wszyscy będą mieszkali przy drogach z prawdziwego zdarzenia. Kiedy zostałem radnym, jednym z moich celów było wybudowanie w Cielczy porządnych dróg.     

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował. Dziękował za to, że nie pozwolono mu popaść w samouwielbienie

Rajmund Banaszyński podziękował wszystkim za współpracę, między innymi radnym z klubu Ziemi Jarocińskiej i nie tylko.

- Dziękuję za nieustanne działania wzmagające moją czujność a tym samym nie pozwalające popaść w samouwielbienie. Dziękuję burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu za regularne dostarczanie radzie miejskiej impulsów nie pozwalających na popadnięcie w letarg i wymuszających nasza aktywność, szczególnie aktywność opozycji.

Na koniec podziękował Joannie Knypińskiej z biura rady miejskiej za 6,5 roku współpracy, która - jego zdaniem - „z podziwu godną cierpliwością tolerowała jego osobę, będą jednocześnie wielokrotnie nieocenionym wsparciem”.

- Wszystko ma swój początek i koniec. Wszystko też ma swoją cenę. I tak też jest z moją funkcją radnego - stwierdził Banaszyński.

Wspomniał też o roli swojej rodziny i żony, która przez wszystkie lata pełnienia mandatu radnego, wspierała go w tym. 

Jarocin. Przewodniczący rady Miejskiej Rajmund Banaszyński zrezygnował. Wysoka dieta dla potencjalnej następczyni

Czy zgodnie z przewidywaniami następczynią Rajmunda Banaszyńskiego będzie Karolina Wielińska - Kuś, okaże się na najbliższym posiedzeniu rady, kiedy zostanie wybrany nowy przewodniczący.

Rajmund Banaszyński będzie nadał pełnił funkcję przewodniczącego komisji energii i ochrony środowiska. Jego dieta nieco się zmniejszy - z 2.013 zł do 1.973 zł. Z kolei uposażenie Karoliny Wielińskiej - Kuś, jeśli zostanie szefową rady, wzrośnie z 503 zł do 2.013 zł.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy