Reklama

Nowy obiekt Jarocin Sport czeka na wyposażenie i otwarcie. Burmistrz podaje termin

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wizualizacja: Jarocin Sport

Nowy obiekt Jarocin Sport czeka na wyposażenie i otwarcie. Burmistrz podaje termin - Zdjęcie główne

Nowy obiekt Jarocin Sport czeka na wyposażenie i otwarcie. Burmistrz podaje termin | foto Wizualizacja: Jarocin Sport

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowy obiekt Jarocin Sport czeka na wyposażenie i otwarcie. Burmistrz podaje termin.

Reklama

W marcu zakończyła się rozbudowa obiektów Jarocin Sport. Trzykondygnacyjny budynek ma ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Koszt inwestycji wyniósł 30 mln zł. Na jej realizację Jarocin Sport pozyskało dotację w wysokości 3 mln zł z ministerstwa sportu. Pozostałe koszty pokrył właściciel spółki, czyli samorząd gminy Jarocin. 

Nowe centrum sportowo-rekreacyjne to między innymi kryte lodowisko, nowoczesna 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna.

Decydując się na tę inwestycję spółka chciała poszerzyć swoją ofertę. W nowych obiektach będzie można uprawiać między innymi tenis stołowy, podnoszenie ciężarów czy sporty walki. Znajdzie się tam również sala konferencyjna, sala do tańca ze sceną, restauracje oraz kawiarnie.

Jedna z pobudowanych hal będzie wykorzystywana w miesiącach zimowych - od listopada do kwietnia - jako lodowisko. W pozostałych okresach służyć ma do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, między innymi koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł także pełnić funkcję boiska sportowego czy rolkowiska.

Nowy obiekt Jarocin Sport. Prezes spółki Robert Adamczyk, tak o nim opowiada:

- Nowy obiekt na pewno poszerza naszą ofertę o dość istotne elementy, które będą służyły mieszkańcom, mam nadzieję, że nie tylko gminy Jarocin. Przy lodowisku oczywiście będzie część kawiarniano-gastronomiczna oraz plac zabaw. Natomiast w drugim budynku, nazwijmy go bardziej komercyjnym, na poziomie minus jeden mamy kręgielnię i to taką z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że jedną z lepszych w Polsce, a na pewno najnowocześniejszą z najnowszym systemem informatycznym, który ją obsługuje. Ten efekt będzie widać, kiedy ludzie przyjdą grać i się bawić. Na pewno docenią to, co zostało zrobione. Obok będzie sala ze stołami bilardowymi oraz całe zaplecze gastronomiczne - pub, restauracja. Tam są także trzy dodatkowe sale - jedna eventowa, którą będzie można wynająć na większe imprezy oraz dwie tak zwane VIP-owskie na bardziej kameralne spotkania. Na poziomie plus jeden jest z kolei duża sala bankietowo-konferencyjna, która będzie największa w okolicy, bo pomieści nawet 400 osób na konferencji albo ponad 200 na weselu. Jest możliwość podzielenia jej na trzy mniejsze sale z rzutnikami, ekranami i systemem nagłośnienia, w których można jednocześnie prowadzić trzy niezależne konferencje. To wszystko z dużym zapleczem gastronomicznym, które będzie obsługiwało także restaurację na dole i kawiarnię przy lodowisku. Będziemy chcieli pokazać ludziom, że mamy ofertę dla rodzin z dziećmi. Z drugiej strony chcemy promować aktywne spędzanie czasu i zabawę w dobrym towarzystwie, a co za tym idzie zdrowy tryb życia poprzez ruch - nie przed telewizorem, komputerem czy telefonem. Temu ma służyć ta inwestycja.   

Nowy obiekt Jarocin Sport. Otwarcie na mikołajki

Znacząca część prac budowlanych wykonywana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii. Mimo to obiekt został wybudowany zgodnie z harmonogramem. Obecnie spółka przygotowuje się do wyposażania nowego kompleksu.

Właśnie podpisana została umowa z wykonawcą zadania - firmą P11 GROUP. Koszt oszacowano na blisko 1,8 mln zł.

- Wyposażymy, zaaranżujemy i zabudujemy ponad 1000 m2 powierzchni obiektu, w którym wcześniej powstało lodowisko i kręgielnia - podkreśla Robert Adamczyk, prezes Jarocin Sport.

W ramach prac objętych umową w holu lodowiska powstanie recepcja, poczekalnia i wypożyczalnia łyżew. Wyposażone zostaną także pomieszczenia biurowe, kawiarnia przy lodowisku, restauracja w piwnicy oraz kręgielnia i sąsiadujące z nią dwie salki.

- To dla nas bardzo ważne, że będziemy mogli zaprezentować się w tak prestiżowym miejscu, jakim jest lodowisko i kręgielnia w Jarocinie. Nowoczesna przestrzeń została tak zaprojektowana, aby każdy mógł w niej komfortowo spędzić czas: zarówno w pracy, jak i rekreacyjnie - zapowiada Artur Łagodziński, prezes P11 Group Sp. K.

Na realizację wszystkich założeń projektowych wykonawca ma 70 dni od podpisania umowy.

- Cieszę się, że zadanie będzie realizować znana, lokalna firma. Jestem przekonany, że prace zakończą się w terminie i na mikołajki będziemy mogli ruszyć z oficjalnym otwarciem naszego sztandarowego obiektu - podkreśla burmistrz Adam Pawlicki.

Nowy obiekt Jarocin Sport. W planach jest także basen rekreacyjny z plażą i kawiarnią

Prezes Jarocin Sport zapowiada już kolejne inwestycje.

- Przygotowujemy także koncepcję połączenia tego nowego obiektu z hotelem. Są techniczne możliwości wykonania czegoś takiego, więc kiedy tylko znajdzie się finansowanie, zrobimy to - zapowiada.

Robert Adamczyk ma także kilka innych pomysłów na urozmaicenie oferty spółki. Między innymi - połączony z aquaparkiem - kryty basen do nauki pływania z ruchomym dniem, który ma powstać między nowym obiektem a starym basenem.

- Chcemy w ten sposób odciążyć główną pływalnię, tak, żeby nie zajmować tam torów tym, którzy już umieją i chcą popływać. Pracujemy również nad koncepcją budowy odkrytego basenu. Będzie on jednak bardziej rekreacyjny niż pływacki. Obok przewidujemy plażę i leżaki, a całość z dostępem do kawiarni, która będzie 10 metrów dalej - zdradza Robert Adamczyk.

Prezes szacuje, że realizacja tych planów może kosztować kolejne około 7 mln zł. - Oczywiście szukamy już zewnętrznych źródeł finansowania tych przedsięwzięć - stwierdza.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy