Reklama

Lodowisko w Jarocinie. Zastanawiacie się jak wygląda? Jazda próbna wykonana - napisał burmistrz Adam Pawlicki

Opublikowano:
Autor:

Lodowisko w Jarocinie. Zastanawiacie się jak wygląda? Jazda próbna wykonana - napisał burmistrz Adam Pawlicki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Lodowisko w Jarocinie. Zastanawiacie się jak wygląda? Jazda próbna wykonana - napisał burmistrz Adam Pawlicki.

 

Wszystko wygląda na to, że coraz bliżej otwarcia pierwszego lodowiska w Jarocinie. Obiekt powstaje przy spółce Jarocin Sport obok basenów, gdzie trwa rozbudowa infrastruktury. 

Na filmie opublikowanym w sieci widać, że wszystko jest już niemal gotowe. Po zmrożonej tafli lodu jeździ profesjonalna maszyna do polerowania .  

 

- Też nie możecie się już doczekać lodowiska? Jazda próbna wykonana, już coraz bliżej - napisał na swoim profilu Adam Pawlicki. 

 

Lodowisko w Jarocinie. Zastanawiacie się jak wygląda? Jazda próbna wykonana

 

Szef gminy założył łyżwy i jak widać na filmiku, całkiem nieźle radzi sobie na śliskiej nawierzchni. 

 

Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których działa przy Ministerstwie Sportu i Turystyki dofinansował rozbudowę obiektów sportowo-rekreacyjnych spółki Jarocin Sport.

 

Lodowisko, kręgielnia i duża sala konferencyjna - znajdą się w obiektach, które są budowane na terenie spółki Jarocin Sport. Koszt inwestycji to 25 milionów złotych.

 

Gminna spółka na sfinansowanie inwestycji pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Pieniądze zostaną przyznane na budowę lodowiska.

 

Obiekt, jako lodowisko wykorzystywany będzie od listopada do kwietnia, natomiast w pozostałych miesiącach, hala będzie służyła do organizowania różnych wydarzeń: koncertów, wystaw czy targów. Halę można będzie także wykorzystać jako boisko sportowe albo rolkowisko.

Lodowisko w Jarocinie. Zastanawiacie się jak wygląda? Jazda próbna wykonana

 

Budowa lodowiska to część większego projektu rozbudowy całego, jarocińskiego kompleksu sportowego. Poza lodowiskiem i rolkowiskiem na terenie Jarocin Sport powstanie także 6-torowa kręgielnia.

 

Centrum sportowo-rekreacyjne ma zostać ukończone na początku przyszłego roku. Wówczas będzie można korzystać między innymi z lodowiska i kręgielni. W nowych obiektach będzie też można uprawiać tenis stołowy, sporty siłowe - podnoszenie ciężarów czy sporty walki.

 

Jarocin nie miał do tej pory lodowiska z prawdziwego zdarzenia. Żeby zażyć tego typu rozrywki mieszkańcy musieli między innymi jeździć do sąsiedniego Śremu. 

Na przełomie 2012 i 2013 roku w Jarocinie uruchomiono komercyjne sztuczne lodowisko, które obsługiwała miejska spółka. Nie cieszyło się jednak dużą popularnością, a komunalna firma po pierwszym sezonie zrezygnowała z pomysłu. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE