Reklama

Reklama

Jarocin Sport rozpoczyna inwestycję. Lodowisko i basen z ruchomym dnem

Opublikowano: śr, 29 lis 2017 15:45
Autor:

Jarocin Sport rozpoczyna inwestycję. Lodowisko i basen z ruchomym dnem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Inwestycje w Jarocinie. Aquapark Jarocin. Jarocin Sport. Burmistrz Jarocina. Adam Pawlicki. Rozbudowa obiektu. Konferencja prasowa.

 

 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej głównym tematem była rozbudowa Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Jarocin Sport.[CZYTAJ TUTAJ]

 

W spotkaniu z mediami wziął udział Marcin Jantas, prezes spółki sportowej oraz burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki. Przy stole konferencyjnym zasiadł również dyrektor oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Poznaniu, Krzysztof Antczak oraz Ewa Dziurkiewicz, pracownik BGK.

 

 

Budynek będzie zapleczem, nie tylko lodowiska, ale i naszych basenów odkrytych. Lodowisko zadaszone będzie posiadało wymiary 20x40 m², kręgielnia sześciotorowa będzie znajdowała się na najniższym poziomie tego budynku trzykondygnacyjnego, a powierzchnia jej będzie wynosiła 500 m². Dodatkowo w budynku będą zlokalizowane dwie sale do gry Ricochet[...] - powiedział Marcin Jantas, szef zarządu Jarocin Sport.

 

Szef Jarocin Sport zapowiedział również, że lodowisko będzie spełniało swoją funkcję od listopada do marca, a w pozostałych miesiącach będzie miejscem różnego rodzaju wydarzeń m. in. koncertów i wystaw.

 

Najbardziej funkcjonalną częścią obiektu ma być sala konferencyjna, która będzie wykorzystywana do wystaw, konferencji i różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Powierzchnia tego wielofunkcyjnego miejsca będzie wynosiła 500 m².

 

W drugim etapie planowana jest budowa basenu z ruchomym dnem, które umożliwi jego przystosowanie do różnego rodzaju zajęć. Powierzchnia nowego kąpieliska ma mieć powierzchnię 10x10 m. Planowane zajęcia to m. in. wodny plac zabaw dla dzieci, aquafitness, taniec w wodzie, a także zajęcia rehabilitacyjne i oswajanie z wodą dla niemowląt.

 

W nowym budynku będzie znajdowała się również winda dla niepełnosprawnych, której brak aktualnie w jarocińskim Aquaparku. Jak informuje Marcin Jantas, szef zarządu Jarocin Sport, spółka jest już w trakcie zakupu windy do istniejącego już obiektu.

 

W Jarocinie, gdzie do dużych miast jest daleko, niezmiernie istotne jest, żeby jak najwięcej rekreacji, rozrywki, sportu można było robić tutaj na miejscu[...] - powiedział burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Na początku września spółka podpisała umowę na 15 milionów kredytu inwestycyjnego, który ma być wykorzystany na rozbudowę obiektu. Pożyczki udzielił Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Te inwestycje tak jak parę lat temu, kiedy zaciągaliśmy instrumenty dłużne, aby rozbudować Aquapark, wtedy fala takiej dziwnej krytyki, bym powiedział, okazała się nieuzasadniona. Część rekreacyjną, którą wybudowaliśmy szyliśmy na miarę potrzeb mieszkańców naszego powiatu[...] - kontynuuje wypowiedź Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

 

Na konferencji została podpisana trójstronna umowa między Bankiem Gospodarstwa Krajowego, gminy Jarocin oraz Spółki Jarocin Sport, która stanowi zabezpieczenie tego kredytu.

 

[ZOBACZ SKRÓT Z KONFERENCJI]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (34)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +1 / -0

  daniel

  gazeta jarocinska ma reporterów, którzy z problemami skończyli szkołę średnią, także te wszystkie wiadomości nie są niczego warte

 • 4 lata temu | ocena +4 / -3

  CHLAP Chlap

  A Ja mam pytanie. Dlaczego Konieczny i Grabarek prowadzą zajęcie basenowe we dwoje z małą grupą dzieci skoro są do tego jeszcze ratownicy ? Tj tzw. Podziękowanie

 • 4 lata temu | ocena +2 / -1

  P R Y W A T Y Z A C J A

  Ciekawe. Czyli stanie się jak z Eko Dbaj ? Zadłużenie i wykup za grosze ? Ktoś ma ochotę na prywatyzację obiektów sportowych ? A Ty mieszkańcu spłacać kredyt w postaci podwyżek wody itd ?

 • 4 lata temu | ocena +6 / -2

  Tak do przemyślenia

  A na jakiej podstawie podjęto decyzję o budowie lodowiska i całej tej cudownej inwestycji. Są inne potrzeby, często ważniejsze niż wykąpanie się w basenie z falą. Samorząd ma narzędzia, które pozwalają zapytać mieszkańców czego oczekują, jakie inwestycje są potrzebne w pierwszej kolejności. Jedni powiedzą, że muszą w kaloszach chodzić do pracy bo m... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +8 / -8

  Dudek

  Kredyt z banku państwowego BGK z marżą 1,65 % to super deal. Szpital ma 1,9% marży. Wiadomo jednak że nikt nie pobije gminy prowadzonej przez Adama Pawlickiego, a na pewno nie Martuzalski. Poprzednie kredyty zaciągnięte na buowę Aquaparku we wrześniu zostały całkowicie spłacone przez spółkę i też głupoty opowiadano jak poniżej "kto to będzie spłaca... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +13 / -4

  Ola

  Patrząc obiektywnie a nie politycznie to takie obiekty są potrzebne w Jarocinie. Nie wypowiem się na temat sali konferencyjnej bo nie korzystam. Ale jeśli chodzi o basen sportowy to w tej chwili nie ma nawet jak popływać jak są te wszystkie szkółki itp a w sobotę to już lepiej się nie wypowiadać dobrze, że będą mieli osobny basen. Natomiast jeśli c... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +12 / -7

  Maciej

  Brawo Marcin. Wierzę że się Tobie uda zrealizować ten projekt. Pozdrawiam .

 • 4 lata temu | ocena +13 / -11

  do referendysty z Sitwy

  Weż już skończ ty odgoniony od korytka referendysto .

 • 4 lata temu | ocena +6 / -5

  Kto ma racje

  Dla Pawlickiego inwestycje czyli kredyty tez to sukcesy a dla Jerzego Walczaka to porażki bo kredyt to dług który trzeba spłacić i wg niego nie zawsze się zwróci i może z podatków od zwykłych mieszkańców będzie spłacany , z drugiej strony Pawlicki śmiało za kredyt, ale jednak buduje coś co ba pewno będzie cieszyło się powiedzeniem wśród mieszkańców... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +13 / -12

  zdegradowany Przemo

  Gdzie mamy zarobić na te luksusy? Nie tego potrzeba mieszkańcom, są ważniejsze potrzeby.

 • 4 lata temu | ocena +10 / -9

  jarocin

  A na Ługach takie dziurawe chodniki ,że nogi można połamać.jj

 • 4 lata temu | ocena +26 / -15

  Wyborca burmistrza Pawlickiego

  Bardzo oczekiwana inwestycja . Aquapark pęka w szwach w dni wolne od pracy a i w dni powszednie kiedy zajęcia ma młodzież. Dodatkowo kręgielnia i lodowisko z prawdziwego zdarzenia . Takie skupienie obiektów sportowych spowoduje napływ gości oraz zespołów sportowych a także zwiększy się frekwencja mieszkańców Jarocina i okolic . Zwłaszcza że komplek... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +25 / -17

  Ggģ

  A dlaczego gazeta usunęła informacje jak A Pawlicki zerwał umowę z Budimex na budowę łącznika za 8,5 mil a wybrał ofertę drobudu za 9,5 mil.

 • 4 lata temu | ocena +17 / -8

  Jarocin tu nikt nic nie wie

  Czy ktoś ku...napisze wreszcie na ile procent jest ten kredyt ? Mówi się że to najdroższe lodowisko w Polsce chciałbym znać jego koszty by się przekonać ale wszystko w tym frywolnym grajdole jest tajne, tajne, tajne.