Reklama

Klubu Samopomocy „Witaszyce razem” już otwarty. Kto będzie z niego korzystał? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 21 sty 2022 18:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Klubu Samopomocy „Witaszyce razem” już otwarty. Kto będzie z niego korzystał?

Reklama

W Witaszycach otwarty został Klubu Samopomocy „Witaszyce Razem”. Będzie działał pod skrzydłami i przy wsparciu Centrum Usług Społecznych w Jarocinie (dawny MGOPS), jako jeden z 5 klubów, które funkcjonują na terenie gminy Jarocin.

Wcześniej uruchomione zostały kluby: „Mieszko” w Mieszkowie, „Sami swoi w Golinie”, „Jarocino” na osiedlu Ługi oraz „Vigor” w Łuszczanowie.

Kluby samopomocy w ramach projektu z unijnym dofinansowaniem

Działania klubów samopomocy będą również objęte wsparciem w ramach projektu „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych”.

- Na realizację tego projektu nasza gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Projekt realizuje tylko 6 wielkopolskich gmin, wśród nich Jarocin - informuje Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Przedsięwzięcie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Oś priorytetowa: II Efektywne polityki publiczne na rynku pracy, gospodarki i edukacji w obszarze kultury i pobudzania aktywności obywatelskiej jako Kluby Społeczne. Realizatorem projektu jest Centrum Usług Społecznych w Jarocinie.

Klub samopomocy w Witaszycach oficjalnie otwarty

„Raduje się serce, raduje się dusza, że Klub Witaszyce rusza” - tak Aniela Kuberka, prezes Stowarzyszenia na rzecz Witaszyc, rozpoczęła oficjalne otwarcie Klubu Samopomocy „Witaszyce Razem”.

W uroczystości uczestniczyli członkowie klubu, na czele którego stanął Kazimierz Florczyk oraz zaproszeni goście: wiceburmistrz Bartosz Walczak, dyrektor CUS w Jarocinie Igor Armon, radni miejscy - Tadeusz Kuberka i Ireneusz Lamprecht, prezes OSP Witaszyce Szymon Klarzyński, sołtys Witaszyc Rafał Trybek, prezes KGW w Witaszycach - Justyna Mazurek oraz Jolanta Paluszkiewicz z biblioteki w Witaszycach.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Miejsce aktywności dla dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów

Klubu Samopomocy „Witaszyce Razem” ma być miejscem międzypokoleniowych spotkań, aktywnych działań kulturalno-społecznych, wymiany doświadczeń, wspólnego spędzania czasu oraz miejscem aktywnej integracji na wielu płaszczyznach.

Dzięki współpracy wielu grup społecznych i organizacji działających na rzecz Witaszyc a także samych uczestników klubu, ma to być miejsce aktywności zarówno dla dzieci, młodzieży, rodzin i seniorów oraz osób zainteresowanych proponowanymi formami spędzania czasu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy