Reklama

Witaszyce. Poświęcono odnowioną kapliczkę z figurą Matki Bożej

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Witaszycach odbyło się poświęcenie odrestaurowanej figury Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, która znajduje się przy Alei Wolności. Z inicjatywą renowacji wyszło lokalne stowarzyszenie. Odnowienie zostało ofiarowane jako wotum błagalne o ustanie pandemii.

Reklama

Poświęcenia figury dokonał ksiądz Piotr Nowak - proboszcz parafii w Witaszycach. Kapłan poprowadził również modlitwę o ustanie pandemii  i o opiekę Matki Bożej nad całą wspólnotą. Wartę honorową przy figurze pełnili druhowie Organizacji Harcerskiej „Rodło” oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Witaszycach, a pieśń Maryjną w czasie uroczystości zaśpiewała Wiktoria Mizerna.

Witaszyce. Poświęcono odnowioną kapliczkę z figurą Matki Bożej

Druga część uroczystości odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej. Aniela Kuberka - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc przedstawiła sprawozdanie z realizacji projektu odrestaurowania figury oraz wstępne rozliczenie z pozyskanych środków finansowych (15.231,65 zł) i darowizn rzeczowych (3.950,00 zł) oraz poniesionych wydatków (13.999,81 zł). Rozliczenie zostanie opublikowane także w gazetce parafialnej oraz na tablicach ogłoszeń. Niewykorzystane środki przeznaczone zostaną na bieżące utrzymanie terenu wokół kapliczki. Wiele prac wykonali w czynie społecznym sami członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc. Nie tylko została odnowiona figura, ale zmieniło się też jej otoczenie. Postawiono maszty flagowe i ławeczkę. Posadzono kwiaty i krzewy. 

Witaszyce. Poświęcono odnowioną kapliczkę z figurą Matki Bożej

Zarząd stowarzyszenia podziękował władzom gminy, darczyńcom, wykonawcom, właścicielom i pracownikom sklepów rozprowadzających symboliczne cegiełki oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w jakikolwiek sposób wspierali prace przy odrestaurowywaniu figury. Zastępca burmistrza  Jarocina Bartosz Walczak oraz ksiądz proboszcz Piotr Nowak  złożyli gratulacje członkom stowarzyszenia za inicjatywę odnowy figury i działalność na rzecz społeczności lokalnej. Ochotnicza Straż Pożarna w Witaszycach przekazała list gratulacyjny członkom stowarzyszenia za podjęcie dzieła renowacji miejsca kultu religijnego. Na zakończenie zaproszono obecnych na słodki poczęstunek.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy