Reklama

Witaszyce razem. Rusza nowy klub dla mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbyło się spotkanie założycielskie klubu „WITASZYCE RAZEM”. Będzie on działał pod przewodnictwem Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych przy współpracy z kilkoma organizacjami z terenu Witaszyc i okolic.

Reklama

Klub będzie miejscem spotkań wszystkich pokoleń, wymiany doświadczeń oraz wspólnego, twórczego i aktywnego spędzania czasu. Podstawą jego działalności będzie budowanie lokalnego partnerstwa w formach m.in. spotkań towarzyskich, wycieczek, zabaw tanecznych, spotkań okolicznościowych, ćwiczeń rehabilitacyjnych, różnego rodzaju warsztatów, zajęć turystycznych czy ruchowych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.

- Cieszę się, że tak wielu mieszkańców Witaszyc zgromadziło się podczas spotkania, inaugurującego działalność klubu. Oznacza to, że zainteresowanie różnymi formami aktywności w społeczności Witaszyc jest duże - podkreśla Bartosz Walczak, zastępca burmistrza Jarocina. - Poprzez działalność klubu chcemy zachęcić mieszkańców do tego, aby wyszli z domu, zaczęli rozwijać swoje pasje, spotykając się i integrując z innymi - dodaje.

Działalność klubu finansowana będzie z budżetu gminy Jarocin oraz ze środków projektu unijnego „Jarocińskie Centrum Usług Społecznych” w komponencie „Pobudzanie aktywności obywatelskiej”. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który z początkiem października przekształcił się w Centrum Usług Społecznych, od wielu lat realizuje Lokalny Program Pomocy Społecznej, w ramach którego m.in. prowadzi działania polegające na aktywizacji społeczności lokalnej. Już wcześniej powołano cztery kluby samopomocy na terenie gminy Jarocin. Działają one w Mieszkowie, Golinie, Łuszczanowie oraz na Osiedlu Ługi w Jarocinie.

Centra Usług Społecznych to rządowy program, który ma na celu odejście od stereotypowego postrzegania Ośrodków Pomocy Społecznej i wychodzenia naprzeciw społeczności lokalnej. Jest to kolejny etap rozwoju polityki społecznej na poziomie lokalnym. Na realizację przedsięwzięcia jarociński samorząd pozyskał dofinansowanie w wysokości ponad 3 mln zł.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy