Reklama

Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe. Boiska sportowe, siłownia zewnętrzna z placem zabaw, zadaszona scena, nowe nawierzchnie, parking i dużo zieleni - to efekt niespełna dwóch lat prac przy zagospodarowaniu terenu przy Centrum Aktywności Lokalnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Łuszczanowie.

 

Inwestycja kosztowała ponad 1,4 miliona złotych. Blisko 500 tysięcy złotych na ten cel samorząd gminy pozyskał z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe Wybudowane w Łuszczanowie nowe centrum rekreacyjno-kulturalne składa się z czterech stref: oficjalnej, organizacji imprez plenerowych, placu zabaw i sportowej.

 

W pierwszej kolejności, w ubiegłym roku, powstało boisko sportowe, a dokładniej - strefa sportowa, z siłownią zewnętrzną, boiskiem do piłki nożnej i piłki plażowej oraz placem zabaw. Teren został wyposażony w ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.

 

Część sportowa została oddzielona od sąsiadujących działek wysokim na 4 metry ogrodzeniem. Wykonanie I etapu projektu kosztowała ponad 800 tysięcy złotych.

 

Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe

W drugim etapie prac zmodernizowany został teren znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum aktywności. Wymieniona została nawierzchnia, wyznaczono też miejsca parkingowe. Modernizacji poddane zostały także schody wejściowe wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.

 

Wokół pojawiły się nowe nasadzenia zieleni, a istniejąca zieleń została uporządkowana. W kolejnej strefie powstała scena z zadaszeniem, gdzie będą mogły odbywać się imprezy plenerowe.

 

Jarocin. Centrum Aktywności Lokalnej w Łuszczanowie już gotowe

Ostatnią, ale nie mniej ważną niż pozostałe, jest strefa placu zabaw, do której zostały przeniesione urządzenia zabawowe. Pojawiło się tam też więcej roślinności oraz elementy małej architektury. Projekt obejmował również budowę nowego chodnika przy ulicy Mostowej z oświetleniem ulicznym. Prace kosztowały ponad 625 tysięcy złotych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE