Reklama

Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych  - Zdjęcie główne

Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej został przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych. Co to oznacza dla mieszkańców?

Reklama

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie zakończy niebawem swoje funkcjonowanie i zostanie przekształcony się w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych. Stanie się to w październiku.

To nowatorskie rozwiązanie. Podobny projekt realizuje tylko 6 wielkopolskich gmin. Jarocin jest największą z nich. Pozostałe to: Trzcianka, Rawicz, Kramsk, Czarnków oraz Rychwał. W całej Polsce ten pilotażowy program wdrażany zostanie w 32 gminach.

Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych. Dlaczego? 

Centra Usług Społecznych to rządowy program, który ma przede wszystkim zmienić stereotypowe postrzeganie ośrodków pomocy społecznej i osób, które z nich korzystają. 

Nowa jednostka ma zaoferować mieszkańcom szerszy zakres usług, które odpowiadałyby ich oczekiwaniom. Na wdrożenie projektu gmina Jarocin pozyskała ponad 3 miliony złotych.

-  Jarocińskie Centrum Usług Społecznych skoordynuje obecne usługi i wprowadzi nowe. Będą one planowane w taki sposób, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - wyjaśnia burmistrz Adam Pawlicki. - Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, stworzymy instytucję przyjazną, skuteczną i różnorodną w swoich działaniach. To będzie nowa jakość w zakresie usług społecznych oferowanych mieszkańcom - zapewnia włodarz gminy.

Jarocin. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zostanie przekształcony w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych. Będą dodatkowe usługi 

Dzięki utworzeniu JCUS-u wsparciem mają zostać objęte również osoby, które dotychczas nie korzystały z pomocy społecznej. Do działalności placówki wprowadzone będą dodatkowe usługi z zakresu pomocy społecznej, promocji i ochrony zdrowia, edukacji publicznej, pobudzania aktywności obywatelskiej - reintegracji zawodowej i społecznej.

Ostateczny zakres usług ma być poprzedzony analizą potrzeb, która potrwa do października, tak aby jak najlepiej dostosować usługi do oczekiwań i potrzeb mieszkańców.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy