Reklama

Jarociński Klub „Amazonka” ma nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarociński Klub „Amazonka” ma nową siedzibę. Teraz będzie się mieścił w nowym obiekcie spółki Jarocin Sport.

Reklama

Jarociński Klub „Amazonka” działa w Jarocinie od 25 lat. Obecnie zrzesza 56 kobiet, u których stwierdzono raka piersi. Celem organizacji jest udzielanie wsparcia psychicznego w powrocie do zdrowia oraz praktycznych rad m.in. w kwestii rehabilitacji, nauki wykonywania masażu limfatycznego.

Członkinie uczestniczą między innymi w spotkaniach z dietetykami, kosmetyczkami oraz innymi osobami działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Klub organizuje także akcje profilaktyczne i edukacyjne w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki raka piersi, a także wyjazdy i wycieczki integracyjne.

Jarociński Klub „Amazonka” od dawna poszukiwał nowej siedziby

O poszukiwaniach siedziby rozmawiano między innymi podczas świąteczno-noworocznego spotkania. Wówczas włodarze gminy Jarocin obiecali, że postarają się znaleźć nowe lokum. I tak się stało.

Do dyspozycji pań wygospodarowano dwa pomieszczenia wraz zapleczem socjalnym. Znajdują się one przy hali na terenie gminnej spółki „Jarocin - Sport” przy ulicy Sportowej.

Przy współpracy innej gminne spółki Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a także Centrum Usług Społecznych (dawnego MGOPS-u) udało się odnowić pomieszczenia oraz je wyposażyć.

- To jest prawda, że marzenia się spełniają - nasza tułaczka się skończyła - stwierdziła podczas oficjalnego otwarcia nowej siedziby jedna z Amazonek.

- Dla nas najważniejsze jest to, żeby wam pomagać, żebyście się czuły doceniane. (…) Niech ten obiekt jak najlepiej wam służy.

Jarociński Klub „Amazonka” - nowa siedziba to nie wszystko

Prezes zarządu Jarocińskiego Klubu Amazonek Józefa Grygiel podziękowała władzom gminy gminnym spółkom.

- Do tej pory mogłyśmy się spotykać tylko raz w miesiącu. Teraz na pewno będzie to możliwe częściej. Będą dyżury, będzie rehabilitacja, będziemy zapraszać lekarzy, rehabilitantów - przekazała.

To nie wszystko. W nowym obiekcie Jarocin Sport od września rozpocznie się - i potrwa przez rok - cykl bezpłatnych zajęć rehabilitacyjnych i ruchowych dla seniorów.

- Będziecie panie miały blisko, by także z tych zajęć skorzystać - zwrócił się do Amazonek wiceburmistrz Bartosz Walczak, który też był obecny na otwarciu nowej siedziby klubu.

Zajęcia będą się odbywały w ramach projektu "Jarocin Miastem Jutra". Na jego realizację gminie Jarocin udało się pozyskać 16 mln zł z Funduszy Norweskich.

Jarociński Klub „Amazonka” - nowa siedziba to prezent z okazji 25-lecia

Po zakończeniu uroczystego otwarcia nowej siedziby klubu Amazonek burmistrz Adam Pawlicki napisał w mediach społecznościowych:

„To wspaniały prezent z okazji 25-lecia, które obchodzą w tym roku członkinie klubu.”

Więcej informacji na temat działalności Jarocińskiego Klubu „Amazonka” można uzyskać pod numerem telefonu 602-723-331.


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy