Reklama

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Jarocin Sport

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu - Zdjęcie główne

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu | foto Fot. Jarocin Sport

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z pierwokupu.

Reklama

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę o powierzchni 6.168 m2 przy ulicy Maratońskiej. Nieruchomość za nieco ponad 1 mln zł kupiła spółka Drobud.

Dlaczego spółka zdecydowała się na sprzedaż? Prezes Robert Adamczyk tłumaczył:

„Chcę zagospodarować teren wokół naszej spółki tak, aby jak najbardziej służył nam i mieszkańcom Jarocina i żeby poszerzyć ofertę”.

Poza tym prezes nie ukrywa, że Jarocin Sport pilnie potrzebuje finansowego wsparcia, ponieważ przez ograniczenia związane z pandemią dochody spółki znacznie spadły.

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu. Czy powstanie kolejny hotel w mieście?

Cena wywoławcza nieruchomości podana w ogłoszeniu o sprzedaży to 165 zł/m2. Nabyciem terenu zainteresowane były dwa podmioty. Jedną ofertę złożyła jarocińska firma Drobud, a drugą Firma Budowlana Marek Antczak z Kalisza.

Pierwszy podmiot znany jest między innymi z budowy dróg w gminie Jarocin, a drugi prowadził ostatnią rozbudowę obiektów spółki Jarocin Sport. Drobud zaproponował 175 zł/m2 co daje 1.079.400 zł za całą działkę. Z kolei firma z Kalisza - 134,15/m2 czyli 827.414,63 zł za całość. Ostatecznie, jako najkorzystniejsza, wybrana została oferta Drobudu.

Jakie plany związane z nowym terenem ma jarocińska spółka? Czy prezes Andrzej Siliński przychyli się do sugestii prezesa Jarocin Sport i wybuduje tam obiekt o charakterze hotelowym?

- Niewykluczone, że tak będzie. Jednak decyzja, jaka inwestycja będzie tam realizowana, nie została jeszcze podjęta. Swego czasu myśleliśmy o budowie kortów tenisowych czy hotelu o wyższym standardzie. Rozważamy różne rozwiązania - zapowiadał szef Drobudu.

Spółka Jarocin Sport sprzedała działkę. Gmina zrezygnowała z prawa pierwokupu

Na tę okoliczność między stronami pod koniec lipca została podpisana warunkowa umowa sprzedaży. Jest to umowa, która może wywołać skutki dopiero pod zajściu wskazanego warunku. W tym przypadku chodziło o decyzję w sprawie skorzystania lub rezygnacji gminy z prawa pierwokupu, które przysługuje samorządowi w przypadku majątku gminnych spółek.

Na początku sierpnia w Biuletynie Informacji Publicznej ukazało się zarządzenie burmistrza Adama Pawlickiego, w którym włodarz postanawia „nie wykonać prawa pierwokupu” działki na terenie spółki Jarocin Sport.

W tych okolicznościach będzie mogła zostać podpisana ostateczna umowa notarialna, która przeniesie prawo własności tego terenu na spółkę Drobud.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy