Reklama

Jarocin. Zastanawiasz się, co zrobić z bandówkami i trytytkami - mamy podpowiedź

Opublikowano: pon, 6 wrz 2021 12:18
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Zastanawiasz się, co zrobić z bandówkami i trytytkami - mamy podpowiedź - Zdjęcie główne

Jarocin. Zastanawiasz się, co zrobić z bandówkami i trytytkami - mamy podpowiedź | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Zastanawiasz się, co zrobić z bandówkami i trytytkami - mamy odpowiedź.

Reklama

Taśmy spinające, nazywane bandówkami  i opaski zaciskowe, czyli tak zwane trytytki wykorzystywane są do mocowania towarów na paletach i zabezpieczania ładunków w transporcie.

W naszych gospodarstwach domowych najczęściej pojawiają się przy okazji remontów czy zakupu sprzętów RTV i AGD. Mimo powszechnego zastosowania są to odpady, z którymi nadal wiele osób nie wie, co zrobić.

Taśmy spinające i opaski zaciskowe zaliczane są do odpadów poremontowych. Oznacza to, że nie można wyrzucać ich do pojemnika na odpady zmieszane.

Co zrobić z bandówkami i trytytkami, gdzie powinny trafić?

Odpowiedź jest bardzo prosta - dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie odebrane zostaną bezpłatnie. Przypominamy, że PSZOK dla mieszkańców gminy Jarocin znajduje się z Witaszyczkach przy ul. Mariusza Małynicza 1. 

Co zrobić z bandówkami i trytytkami? Dlaczego ważna jest ich segregacja?

Taśmy spinające i opaski zaciskowe produkowane są z bardzo trwałych tworzyw sztucznych, odpornych na rozerwania i warunki atmosferyczne. Niestety, dość często trafiają do pojemników na odpady zmieszane.

W efekcie brak segregacji tego rodzaju odpadów często jest przyczyną uszkodzeń urządzeń w zakładach przetwarzania odpadów.

Odpady zmieszane trafiają tam na taśmociągi, gdzie są sortowane. Znajdujące się w nich bandówki i trytytki zaplątują się w linie sortownicze, co jest częstą przyczyną awarii. Warto zaznaczyć, iż rozmiary uszkodzeń mogą sprawić dużo problemów.

Zakład Gospodarki Odpadami - Wielkopolskie Centrum Recyklingu dąży do ciągłego rozwoju i usprawniania procesu przetwarzania odpadów. W jarocińskim zakładzie znajduje się już 2.500 m taśmociągów. Naprawa takiej linii, poza tym, że jest bardzo kosztowna, to wymaga czasu, co może spowodować zatrzymanie całego procesu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 18 dni temu | ocena +1 / -0

  Ola

  Tak trytytki ważne odor to nie problem

 • 18 dni temu | ocena +2 / -0

  ZGOn

  Doją nas jak głupich i jeszcze chcą, żebyśmy wykonywali należącą do nich pracę?

 • 18 dni temu | ocena +9 / -0

  Tak się wygina dziób pingwina...

  Już jadę z trzema trytytkami...