Reklama

Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie kupił nowy pojazd. Zasilany jest energią z odpadów

Opublikowano:
Autor:

Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie kupił nowy pojazd. Zasilany jest energią z odpadów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

ZGO Jarocin. Gminna spółka. Odpady. Śmieci. Porozumienie międzygminne. Instalacja. Wysypisko.

Do jarocińskiego Zakładu Gospodarki Odpadami dostarczane są śmieci z 19 gmin. Ich ilości są na tyle duże, że zaczęto się zastanawiać, jak je wykorzystać. Została pobudowana komora. Do niej trafia część odpadów, z których produkowany jest prąd. Teraz spółka kupiła pojazd, który będzie z tego prądu zasilany.

 

ZGO-Wielkopolskie Centrum Recyklingu produkuje biogaz ze śmieci, z niego z kolei wytwarza energię elektryczną. Na początku odbywało się to w jednej komorze. Teraz są już dwie takie komory.

 

- Te działania zmierzają do zapewnienia samowystarczalności energetycznej spółki ZGO - zaznaczył prezes Witosław Gibasiewicz, podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji podpisania umowy na budowę drugiego zbiornika na biogaz w sierpniu 2019 roku.

 

Z jego informacji wynikało, że lipiec tego roku był pierwszym miesiącem, kiedy ZGO sprzedało więcej energii niż zakupiło na własne potrzeby (obrót energią odbywa się za pośrednictwem spółki Energa).

 

Teraz gminna spółka kupiła pojazd, który będzie zasilany wyłącznie energią elektryczną produkowaną przez należącą do niej instalację.

 

Jest to niewielka wywrotka, która będzie służyła między innymi do przewożenia narzędzi i odpadów podczas sprzątania terenu zakładu.

 

Jest wyposażona w napęd nowej generacji 10 KW 80V, AC z odzyskiem energii oraz elektronicznym sterowaniem. Jej nośność to 2.000 kg, a wielkość platformy ładunkowej wynosi - 2,215 metra na 1,3 metra.

 

Auto zostało zakupione za 95.940 zł od jednej z lokalnych firm. Mogą się nim poruszać dwie osoby.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE