Reklama

Gmina Jarocin chce pobudować parking na osiedlu 1000-lecia. Jest miejsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jarocin zamierza pobudować parking na osiedlu 1000-lecia. Taką decyzję podjął burmistrz Adam Pawlicki. Miejsce czeka, kiedy ruszy inwestycja?

Reklama

Ciągły brak miejsc parkingowych to problem, z którym boryka się nie tylko Jarocin, ale niemal każde miasto w Polsce.

- Ile byśmy tych miejsc nie wyznaczyli, to zawsze będzie za mało - przyznał swego czasu burmistrz Adam Pawlicki.

Deficyt miejsc postojowych mamy nie tylko w ścisłym centrum miasta. Miejscami, gdzie trudno zaparkować są też jarocińskie osiedla - między innymi 1000-lecia.  

Zapowiedź opłat za postój przy aquaparku w Jarocinie przyspieszyła projekt nowego parkingu 

O problemie z zostawieniem auta w tej części miasta mówiło się już od lat. Rozwiązaniem miał być parking na terenie między skrzyżowaniem ulic Parkowej i Waryńskiego a miejskim parkiem [więcej szczegółów TUTAJ].   

Wówczas jednak na przeszkodzie stanęły sprawy własnościowe, ponieważ część działki należała do prywatnej osoby. 

Jedynym wyjściem dla mieszkających na osiedlu właścicieli samochodów był duży parking przy aquaparku, należący do spółki Jarocin Sport.   

W październiku 2021 r. sprawa się jednak skomplikowała, ponieważ ówczesny prezes Jarocin Sport - Robert Adamczyk poinformował, że zamierza wprowadzić opłaty na parkingu przy obiekcie [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ]

Zapowiedź wywołała falę sprzeciwu i zapowiedź protestu ze strony mieszkańców osiedla 1000-lecia. 

„Czy może ktoś pomyśli o mieszkańcach os. 1000-lecia, ul. Sportowej? W tej chwili jest wielki problem z parkowaniem, pomijając kwestię organizowanych imprez typu koncerty, mecze itd. wtedy można powiedzieć, że mieszkańcy osiedla przeżywają koszmar w związku z parkowaniem. W tym mieście nie da się normalnie funkcjonować” - napisał wówczas do naszej redakcji jeden z internautów. 

W tej sytuacji, plany wprowadzenia opłat za parking przy aquaparku zostały wstrzymane do czasu powstania alternatywnych miejsc postojowych dla mieszkańców osiedla. 

Burmistrz Jarocina chce pobudować parking, ale w budżecie nie ma pieniędzy

Burmistrz Adam Pawlicki podjął decyzję, że gmina pobuduje parking na wcześniej proponowanym terenie - czyli między skrzyżowaniem ulic Parkowej i Waryńskiego a miejskim parkiem. Z tym, że zamiast prywatnej działki, na ten cel przeznaczy część terenu, który jest własnością samorządu.

Na jakim etapie są przygotowania do inwestycji? Okazuje się, że w styczniu tego roku zostało wydane pozwolenie na budowę parkingu.

- Gmina na chwilę obecną posiada pełną dokumentację dla tego zadania - informuje Sebastian Walczak, dyrektor Wydziału Rozwoju Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Parking został zaprojektowany na 43 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, w tym 3 dla osób z niepełnosprawnościami. Ma zostać zbudowany z przesiąkliwej kostki brukowej i być ogólnodostępny.

Koszt budowy wraz z oświetleniem został oszacowany na około 900 tysięcy złotych (brutto). W tegorocznym budżecie gminy Jarocin nie ma jednak zarezerwowanych pieniędzy na realizację parkingu.

- W tym roku budżetowym realizacja inwestycji nie jest przewidziana - potwierdza szef wydziału rozwoju.  

Na razie nie wskazano terminu budowy.

Jak Waszym zdaniem można rozwiązać problem braku miejsc parkingowych w Jarocinie, gdzie mogłyby powstać dodatkowe parkingi - piszcie swoje opinie na ten temat w komentarzach.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy