Reklama

Spółka chce zamknąć swój parking. Osiedle 1000-lecia w Jarocinie potrzebuje miejsc postojowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Konieczna

Spółka chce zamknąć swój parking. Osiedle 1000-lecia w Jarocinie potrzebuje miejsc postojowych - Zdjęcie główne

Spółka chce zamknąć swój parking. Osiedle 1000-lecia w Jarocinie potrzebuje miejsc postojowych | foto Fot. A. Konieczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka chce zamknąć swój parking. Osiedle 1000-lecia w Jarocinie potrzebuje miejsc postojowych.

Reklama

- To jest parking, który należy do spółki. Moim zadaniem jest dbać o interesy spółki i o jej klientów. Jeśli ktoś do mnie przyjeżdża, to ja muszę mu zapewnić miejsce parkingowe - argumentował Robert Adamczyk, szef spółki. - Jestem tu na co dzień i widzę, że znaczną część parkingu mam zajętą przez samochody osób, które nie przyjeżdżają, żeby skorzystać z naszych usług. A goście hotelowi i basenowi krążą po parkingu i szukają miejsca - dodał.

Parking dla osiedla 1000-lecia w Jarocinie. Brakuje miejsc postojowych

System płatnego parkowania był już przygotowywany. Plany wywołały jednak falę sprzeciwu i zapowiedź protestu ze strony mieszkańców sąsiadującego z Jarocin Sport osiedla 1000-lecia. Nie jest bowiem tajemnicą, że wielu z nich - w sytuacji, kiedy brakuje miejsc postojowych przy blokach, korzysta z parkingu przy aquaparku.

„Czy może ktoś pomyśli o mieszkańcach oś. 1000-lecia, ul. Sportowej? W tej chwili jest wielki problem z parkowaniem, pomijając kwestię organizowanych imprez typu koncerty, mecze itd. wtedy można powiedzieć, że mieszkańcy osiedla przeżywają koszmar w związku z parkowaniem. W tym mieście nie da się normalnie funkcjonować” - napisał wówczas do naszej redakcji jeden z internautów.

Parking dla osiedla 1000-lecia w Jarocinie. Plany zostały zawieszone

W tej sytuacji plany wprowadzenia opłat zostały wstrzymane, do czasu powstania alternatywnego parkingu dla mieszkańców przy ul. Parkowej.

Potwierdza to prezes Jarocin Sport.

- Po konsultacji z burmistrzem Adamem Pawlickim, zdecydowaliśmy, że zawieszamy plan wprowadzenia opłat za postój na naszym parkingu do czasu zbudowania parkingu dla mieszkańców. Myślę, że co najmniej do końca roku - stwierdza Robert Adamczyk.   

Parking miałby powstać na terenie między skrzyżowaniem ulic Parkowej i Waryńskiego a miejskim parkiem.  

Parking dla osiedla 1000-lecia w Jarocinie. Chcą zlecić opracowanie koncepcji

Plany zrobienia tam parkingu nie są nowe. Kilka lat temu burmistrz Adam Pawlicki zaproponował właśnie takie rozwiązanie. Wówczas jednak na przeszkodzie stanęły sprawy własnościowe, ponieważ część działki należała do prywatnej osoby.

Teraz pod miejsca postojowe gmina chce przeznaczyć część terenu, który należy tylko do niej.

- W najbliższym czasie planowane jest zlecenie opracowania koncepcji budowy parkingu, która pozwoli nam określić ilość miejsc postojowych oraz oszacować wstępne koszty budowy nowego parkingu - wyjaśnia Hubert Kujawa z Urzędu Miejskiego w Jarocinie.    

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy