Reklama

Jedni domagają się osiedlowego parkingu w Jarocinie, a drudzy chcą ocalić drzewa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Internauta jarocinska.pl

Jedni domagają się osiedlowego parkingu w Jarocinie, a drudzy chcą ocalić drzewa  - Zdjęcie główne

Spółdzielnia planuje wybudowanie parkingu osiedlowego. Nie wszystkim to się podoba | foto Internauta jarocinska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powstaną 34 miejsca parkingowe przy ul. Wrocławskiej w Jarocinie. Nie wszystkim podoba się ten pomysł. Dlaczego

Reklama

Wycinka drzew wywołuje zawsze sporo kontrowersji i komentarzy. Tak było w przypadku usuwania drzew w związku z rewitalizacją śródmieścia Jarocina.  Na początku kwietnia grupa mieszkańców protestowała przeciwko wycinaniu drzew pod planowany łącznik Cielcza - Wilkowyja w gminie Jarocin. Zawiesili transparenty z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec wylania asfaltu w miejscu, gdzie spacerują, biegają i jeżdżą rowerami.


Niemało dyskusji jest jednak takżer wokół braku miejsc parkingowych. Problem z parkowaniem jest w centrum miasta, ale także i na osiedlach mieszkaniowych z budynkami wielorodzinnymi. Najczęściej lokatorzy bloków narzekają na administrację osiedli, że ta nie zapewnia miejsc postojowych.           

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarocinie zdecydowała o budowie parkingu pomiędzy blokami 58 a 52 przy ul. Wrocławskiej. Nie wszyscy popierają ten pomysł. Twierdzą, że przez inwestycję zostanie zniszczony ostatni „skrawek zieleni” w tym miejscu. 

                       
 - Piękny skrawek z drzewami, krzewami spółdzielnia chce zamienić na beton. Większości osób na osiedlu się to nie podoba - pisze jeden z internautów.  
 

Prezes spółdzielni tłumaczy, że parking jest budowany na wniosek mieszkańców bloków nr 56 i 58 .

- Tam rosną stare krzaki, kilka starych owocowych drzew. Mamy pozwolenie na budowę parkingu. Inwestycja ruszy w lipcu - mówi Paweł Niewiadomski.Przyznaje, że słyszał, głosy sprzeciwiające się budowie parkingu. Przypuszcza, że to są lokatorzy bloku, który nie należy do spółdzielni.

 

- Podejrzewam, że zbulwersowani są mieszkańcy budynku 52, gdzie nieruchomością zarządza wspólnota. Zdarzało się, że bezprawnie zajmowali oni teren. Wreszcie to zostanie uporządkowane - dodaje Paweł Niewiadomski.  

 

Planowane jest wybudowanie parkingu na 34 miejsca.                 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy