Reklama

Były wiceburmistrz Jarocina napisał list otwarty na temat wystawy w muzeum [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Były wiceburmistrz Jarocina napisał list otwarty na temat wystawy w muzeum. Jest zaniepokojony jej ograniczeniem.

Reklama

Adam Pawlicki ją przyjął i zwolnił zastępcę ze świadczenia pracy w czasie okresu wypowiedzenia.

Od tego czasu były wiceburmistrz zdążył już dwukrotnie zmienić pracę. Najpierw znalazł zatrudnienie w kancelarii prezydenta Ostrowa Wlkp. A niedawno przeniósł się do Krakowa, gdzie został wicedyrektorem Instytutu Książki.

List otwarty byłego wiceburmistrza. Zainteresowanie Jarocinem nie zmalało

Przez ostatnie lata pracy w Jarocinie Kaźmierczak zajmował się rewitalizacją parków miejskich. Jako wiceburmistrz od kultury i oświaty intensywnie zaangażował się także w sprawy związane z muzeum regionalnym i jego przeniesieniem do wyremontowanego i odnowionego parku Radolińskich.

Zainteresowanie sprawami Jarocina i projektami, których realizację koordynował w czasie pracy w magistracie, nie zmalało u byłego wiceburmistrza wraz z przeprowadzką do Krakowa. W mediach społecznościowych na bieżąco komentował bowiem to, co dzieje się w Jarocinie - zwłaszcza w zakresie spraw związanych z kulturą.    

Pokłosiem tego zainteresowania jest list otwarty, który Robert Kaźmierczak napisał do burmistrza Adama Pawlickiego, miejskich radnych oraz dyrektora Muzeum Regionalnego dr. Marcina Szeląga.

List otwarty byłego Roberta Kaźmierczaka. A w nim apel o „zaniechanie planów”

Były wiceburmistrz odnosi się w nim do zapowiadanego ograniczenia zakresu wystawy stałej muzeum, która ma zostać otwarta w pałacu Radolińskich.

Robert Kaźmierczak apeluje o „zaniechanie pomysłu ograniczenia zakresu merytorycznego wystawy stałej, polegającego między innymi na usunięciu problematyki Powstania Wielkopolskiego.

List otwarty byłego wiceburmistrza. Usunięcie prehistorii Jarocina

„Realizacja tego planu oznacza usunięcie z ekspozycji prehistorii Jarocina, blisko 700 lat historii miasta - od pierwszego wzmiankowania w 1257 roku wraz z jego rozwojem przestrzennym, społecznym i gospodarczym. Oznacza to także rezygnację z zaprezentowania części etnograficznej ze snutkami golińskimi i dudami wielkopolskimi i - co w przypadku Jarocina wydaje się być niewyobrażalne - usunięcie opowieści o przetrwaniu w okresie zaborów, problematyki walki o niepodległości, w tym zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego” - napisał między innymi Kaźmierczak.    

Pełna treść listu otwartego TUTAJ.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy