Reklama

Jubileusz proboszcza parafii w Cielczy. W sobotę były prezenty, a w niedzielę festyn [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Radosław Nowak, proboszcz parafii św. Małgorzaty w Cielczy obchodził w sobotę jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Z tej okazji odbyła się uroczysta msza św. oraz festyn parafialny.

Reklama

Ksiądz Radosław Nowak posługę na Ziemi Jarocińskiej rozpoczął 1 sierpnia zeszłego roku. Wcześniej był proboszczem parafii w Murzynowie Kościelnym, gdzie pełnił posługę przez osiem lat. W trakcie trwania tego okresu udało się m.in. przeprowadzić całościowy remont zabytkowego, drewniano-murowanego kościoła św. Jana Chrzciciela oraz jego otoczenia.

Uroczystości jubileuszowe trwały dwa dni. W sobotę jubilat wraz z innymi kapłanami sprawował uroczystą mszę św. W niedzielę z kolei odbył się festyn przy plebanii, w którego przygotowanie włączyły się wszystkie organizacje z Cielczy i Cząszczewa. Pogoda dopisała. Mieszkańcy bardzo tłumnie przybyli na imprezę. Szczególnie najmłodsi parafianie z tych dwóch miejscowości mieli powody do zadowolenia. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy obrazek z jubileuszu od księdza Radosława Nowaka. Były też jubileuszowe cukierki. 

18 radnych było za prezentem dla parafii św. Małgorzaty w Cielczy

Na uroczystej mszy św. jubileuszowej, która odbyła się w sobotę 11 czerwca, obecni byli nie tylko parafianie, ale również przedstawiciele władz samorządowych. Burmistrz Adam Pawlicki przekazał czek w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na remont kościoła parafialnego, a dokładnie dachu na świątyni. 

 - W parafii pw. Św. Małgorzaty w Cielczy ksiądz Radosław Nowak jest dopiero od 10 miesięcy, a, jak słyszę, wiele dobrego już w tym krótkim czasie się tam wydarzyło. Życzę, by wszystkie ambitne plany, jakie Ksiądz Proboszcz wyznaczył, spełniły się jak najszybciej. Jako gmina mocno kibicujemy inwestycyjnym planom i też dokładamy cegiełkę w wysokości 100 tys. zł z przeznaczeniem na remont pięknego kościoła w Cielczy - powiedział w czasie uroczystości jubileuszowej burmistrz Jarocina.

W imieniu mieszkańców Cielczy życzenia -  zarówno jubilatowi jak i jego mamie Joannie - złożył Stanisław Gładczak w towarzystwie członków Rady Parafialnej i przedstawicieli sołectwa Cząszczew. O życzeniach i prezentach pamiętały też lokalne organizacje i stowarzyszenia m.in. Koło Gospodyń Wiejskich. 

Ile będzie kosztował remont kościoła św. Małgorzaty w Cielczy? 

Starosta Lidia Czechak dołożyła do tego 50 tys. zł z budżetu powiatowego w ramach Programu Ochrony Zabytków.  Cały koszt remontu wyniesie prawie 216 tysięcy złotych. W tym roku ma zostać wymienione pokrycie dachówki, rynny i rury spustowe oraz instalacja odgromowa. W ramach renowacji w razie potrzeby zostaną wymienione lub naprawione również elementy konstrukcyjne. 

Gminna dotacja pochodziła ze środków przeznaczonych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, znajdujących się na obszarze gminy Jarocin, nie stanowiących jej własności. Wniosek parafii św. Małgorzaty w Cielczy o dotację w wysokości 100 tys. zł na remont dachu zabytkowego kościoła poparło 18 radnych Rady Miejskiej w Jarocinie. Jeden był przeciwny, a dwie osoby były nieobecne podczas głosowania. Propozycja uchwały wzbudziła jednak wiele kontrowersji. A co wy sądzicie o takim wsparciu dla kościołów?  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy